این سنسور قابل حمل آلاینده های مواد غذایی را تشخیص می دهد


تیمی از محققان یک حسگر قابل حمل ارزان قیمت ساخته اند که می تواند آلاینده های مواد غذایی را تشخیص دهد.

گروهی از محققان بین‌المللی، با حمایت مالی موسسه ملی غذا و کشاورزی ایالات متحده، در حال راه‌اندازی پروژه‌ای برای توسعه حسگرهای زیستی قابل حمل هستند که می‌توانند نوروویروس‌ها و مایکوتوکسین‌ها را در محصولات غذایی و کشاورزی شناسایی کنند.

متیو مور، یکی از محققان این پروژه گفت: «نوروویروس‌ها یکی از علل اصلی بیماری‌های ناشی از غذا در جهان هستند. آنها بسیار موثر هستند و در نهایت منجر به بیماری های شایع می شوند. او با همکاری جان گیبونز، قارچ شناس و دکترای پزشکی قانونی در دانشگاه ماساچوست، این پروژه را پایه گذاری کرد. مور گفت: “بیماری انسان به دلیل وجود ویروس ها و سموم بسیار جدی است.” با شناسایی سریع این آلاینده ها به روشی ارزان، دیگر نیازی به آزمایشگاه های مجهز نیست.

مایکوتوکسین ها سمی هستند که توسط قارچ ها تولید می شوند که در شرایط مناسبی مانند گرما و رطوبت روی غلات و ادویه ها رشد می کنند. از طرفی آسیب این تهدید بسیار شدید است و می تواند کلیه ها و کبد را تحت تاثیر قرار دهد. حتی در برخی موارد می تواند منجر به سرطان شود. بنابراین سعی کردند حسگری بر اساس نانوذرات پلیمری بسازند. به گفته مور، این فناوری مزایای زیادی دارد. علاوه بر این که بسیار قابل حمل است، آزمایش غذا می تواند بسیار مهم باشد. بنابراین، آزمایش الکتروشیمیایی بر اساس نانوذرات پلیمری برای اهداف کشاورزی می تواند بسیار جالب باشد.