ای عمامه چرا نمی بینی که بسیجی اسلحه به دست نگرفت و شهید شد، خدا لعنتت کند که گفتی دانش آموزان خشونت نکنند.


رئیس اتاق فکر دانشگاه های مقام معظم رهبری گفت: حادثه هولناک و تروریستی شاهچراغ (ع) کینه دیرینه دشمن از ایران اسلامی و جهان تشیع را آشکار می کند.

به گزارش ایرنا؛ علیرضا پناهیان شنبه شب در مراسم بزرگداشت شهدای حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) اظهار داشت: حادثه ناگواری که در حرم شاهچراغ (ع) رخ داد، آنچه انجام شد و مردم مسلمان را متاثر کرد. علاقه مند به اهل بیت علیهم السلام. هر انسان عادل و خردمندی نمی تواند با شنیدن این داستان متاثر نشود.

رئیس اتاق فکر مقام معظم رهبری دانشگاه ها ادامه داد: کسانی که از کشتن آیت الله شهید دستغیب دریغ نمی کنند، زنان و کودکان را تیرباران می کنند.

پناهیان با بیان اینکه در این رویداد درس ها و مصادیق فراوانی وجود دارد، اظهار کرد: در این رویداد دشمنان ما کینه دیرینه خود را به ما نشان دادند. خداوند متعال در قرآن می فرماید برای شما خوب نیست; چرا کسی بخواهد آنقدر نفرت ما را سرکوب کند که به زنان و کودکان ما تیراندازی کند؟

وی خطاب به مردم با بیان اینکه دشمنان از ملت ایران کینه دارند و ملت ایران باعث بیداری ملت ها شده است، گفت: آیا معتقدید ما دشمن داریم؟ نفتت را بده، برده، دانشگاهت را نابود کن، اما نفرت آنها از تو تمام نمی شود. شما باید مقاومت کنید، باید با دشمنان خود مانند دشمن رفتار کنید و دشمن را از چشم دشمن ببینید.

پناهیان با اعتقاد به اینکه احساس خشم در کشور ضعیف شده است، 22 آبان اشاره کرد و گفت: کودکان زندگی را شروع می کنند و با مبارزه بازی می کنند. کودک به طور غریزی می داند که دشمنی دارد که باید با او مبارزه کند. انگیزه نبرد با دشمن نباید از ذهنشان ناپدید شود، بلکه باید دشمن خود را پیدا کنند. کسانی که دیپلم می گیرند باید کینه دشمن در سینه داشته باشند.

وی گفت: اولین پیام این گلوله باران این است که دشمنان از ملت ایران نفرت دارند. آنها نسبت به زنانی که با وجود فتنه حجاب خود را برنمی دارند نفرت دارند. آنها حتی از کودکان و نوجوانان ما کینه ای دارند. زیرا مردم و جوانان محجبه ما در این فتنه تسلیم داعش نشدند.

پناهیان می گوید: از نوجوانان دبیرستانی نفرت دارند، صدها هزار نفرشان این چند شب دور حرم نگهبانی می دهند. آنها از مردمی که از مشکلات اقتصادی رنج می برند به امید آینده ای روشن نفرت دارند.

وی گفت: دشمنان با یک گلوله و چند فشنگ نمی توانند کشور ایران را نابود کنند. اما برخی از ایرانیان هنوز کینه توزی دشمن را باور ندارند. دشمنان این کشور آنقدر کینه در دل دارند که با اینکه می دانند نمی توانند کشور را عصبانی کنند، باز هم دندان قروچه می کنند.

پناهیان با اعتقاد به اینکه دشمنان خدا، دشمنان احمد بن موسی (علیه السلام)، دشمنان علی بن موسی (علیه السلام) و دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) دشمنان ملت ایران هستند، گفت: حتی اگر دشمنان وارد کشور ایران می شوند، به بردگی راضی هستند، ببینید داعشی چه کرد که بخشی از عراق را در این کشور به دست گرفت؟ آنها هزاران دانش آموز را در یک لحظه نابود کردند. ایرانی ها باید باور کنند که دشمن دارند. خداوند با آیات خود این موضوع را برای ما مطرح کرده است.

ایشان خطاب به مردم فرمودند هر که مؤمن شد دشمنانی پیدا می کند، فرمود: اگر نمی خواهید دشمن داشته باشید ایمان نیاورید. تو نمی‌توانی هابیل باشی اگر قابیل تو را نکشته، تو نمی‌توانی یوسف باشی، بدون برادرانت به چاه انداخته می‌شوی. این درس را بررسی کنید.

پناهیان گفت: رسانه ها را به دشمن نشان ندهید. از جمله آنها باید دید و شنیدن رسانه های دشمن، دیدن جنایت و بد خوردن باشد.

وی با بیان اینکه غیرسیاسی دشمنی ندارد، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب لعنت خدا بر کسانی که می خواهند جوانان ما سیاسی نباشند. این جنایات نشان می دهد که ما دشمن داریم و دشمنان ما نفرت دارند، اگر در شب حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) در این شبستان باز می شد صدها هزار نمازگزار شهید می شدند. اما ما دشمنان را نابود خواهیم کرد زیرا از این راه عقب نشینی نمی کنیم و نفرت آنها را در گلویشان خفه می کنیم.

پناهیان با اشاره به شعار “خون در رگ های ما هدیه به رهبر ماست” گفت: مردم نمی خواهند برای حفظ رهبر خود خون بدهند. این شعار متعلق به دوران دفاع مقدس است که 200 هزار شهید دادیم. در حال حاضر اختیارات ما بیش از این است. ملت ایران باید برای رهبر خود قیام کنند که از مدت ها قبل بر ضرورت تبیین جهاد تاکید کرده است. رهبر انقلاب از آینده خبر دارد.

وی تصریح کرد: وقتی وضعیت فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت پیش می رود، شایعات فراوان می شود و جهاد تبیین بر هر یک از ما واجب می شود. دفاع مقدس و دفاع از حرم واجب کافی است ولی جهاد تبیین یک واجب عینی است.

پناهیان گفت: نمی توانم از درس اول شهادت شاهچراغ بگذرم اما باز هم تاکید می کنم که ما دشمن داریم و دشمن نسبت به ما کینه دارد. دشمن بیش از هر زمان دیگری کینه ملت ایران را در دل دارد. اگر قبل از شهادت امام جمعه در شیراز، الان می خواهد به تک تک افراد تیراندازی کند چون مردم ایران هنوز با او مخالف هستند و از مشکلات اقتصادی خود راضی نیستند. بنابراین، آنها می خواهند از این کشور انتقام بگیرند.

وی افزود: آنچه دشمنان در عراق و سوریه انجام می دهند جلوی چشم ماست. ما نباید عقب نشینی کنیم. من از ملت ایران می خواهم که وارد عمل شود. ما باید در مقابل دشمن اقدام کنیم.

پناهیان می گوید: دشمنان با ایجاد بلاتکلیفی و هرج و مرج می خواهند ملت ایران را بترسانند و خسته کنند و امیدشان این است که با گلوله باران از آب گل آلود ماهی بگیرند. آنها در حال شلیک هستند و می خواهند به مردم یادآوری کنند که ما خودمان این کار را انجام دادیم.

وی افزود: هرکس بترسد احتمال پذیرش شایعه بیشتر است و دشمنان با ترس سعی در تحمیل قدرت خود به ملت ایران دارند و با ضرباتی که می زنند تلاش می کنند ملت را خسته کنند.

پناهیان گفت: متأسفانه برخی از روحانیون عمامه دار و در راس آن برخی از سیاسیون بزرگوار این کشور الگوی ابوموسی اشعری را ساخته و در مقابل حق و باطل بی ربط هستند. ای امامه، چون کوری و نمی بینی که بسیج اسلحه نگرفت، کتک خورد، شهید شد، ولی خشونت نکرد و برای نجات مردم جان داد، لعنت خدا بر تو که گفتی دانش آموز نمی کند. خشونت مرگ بر شما منافقین

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت است، گفت: اسلام حتی کافران ساکن کشورهای اسلامی را پناه می دهد و به خون و ناموس آنها احترام می گذارد. اگر یکی از کافران علاقه مند به گوش دادن به قرآن است، به او اجازه گوش دادن به قرآن را بدهید.

پناهیان تصریح کرد: اسلام به همه ملت ها و ملت ها احترام می گذارد. همه افرادی که تحت حمایت اسلام هستند از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

وی گفت: عاملان حادثه ناگوار شاهچراغ و حامیان و پشت صحنه این اثر چه توجیهی برای کار خود دارند و چگونه می توانیم کار آنها را توجیه کنیم. آیا می توان افرادی را که در یک مکان جمع شده اند کشت؟

پناهیان ادامه می دهد: ایمان کشتن را جایز نمی داند و از فریب جلوگیری می کند. مؤمن و مسلمان خیانت نمی کنند. گرچه انسان در جبهه ها از خاک و ارزش های کشور دفاع می کند و دفاع از انسان در زمان جنگ را همه دنیا می پذیرند، اما چگونه می توانیم این اتفاق خارق العاده را بپذیریم که یک مرد در حرم شبانه قدسی و تقدیم به اهل بیت وارد می شود. بیت؟ (ع) و مردم بی گناهی را که برای ادای وظیفه مقدس به این مکان آمده و مرد و زن و بزرگ و کوچک را بکشند تیرباران کنید.

وی افزود: به این دلیل است که چندی پیش در کشور ما حادثه ای رخ داد و 40 روز ناآرامی بود، اما واکنش به این حادثه تلخ که 13 نفر به شهادت رسیدند چیست؟

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به فوت یک خانواده در حادثه شاهچراغ (ع) اشاره کرد و گفت: مردمی که با هموطنان، مسلمانان و مذاهب شما همدردی می کنند؛ مردمی که با هموطنان و مسلمانان و مذاهب شما همدردی می کنند. چه کسی می تواند قبول کند که یک خانواده سه نفر از اعضای خود را به طور همزمان از دست بدهد؟

پناهیان یادآور می شود: آیا افرادی که دست به چنین کارهایی می زنند شستشوی مغزی می دهند؟ مردم را می کشند. قرآن کریم می فرماید: هر کس بی گناهی را بکشد، گویی همه مردم را کشته است. قرآن برای کسی که جان انسان محترم و درستکار را بکشد سخت ترین عذاب را مقرر کرده است و خداوند متعال عذاب دردناکی برای او آماده کرده است.

وی تصریح کرد: از دستگاه های ذیربط، نهادهای امنیتی و قوه قضائیه تقاضا داریم کوشا باشند تا از این مسائل ساده غافل نشوند. ما باید خود را به جای کسانی بگذاریم که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند. جای کودکی که خانواده اش را از دست داده است.

پناهیان با تاکید بر اینکه برای برخورد با عاملان این حادثه قاطعیت لازم است، گفت: ما در کشوری با امنیت زندگی می کنیم. نعمت امنیت نعمتی است که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

وی افزود: بدون امنیت نه کسب و کار، نه آسایش، نه درس و نه فرهنگ وجود دارد. نعمت اطمینان نعمت بزرگی است. برخی از مردم می خواهند این نعمت را از یک کشور امن در خاورمیانه بگیرند. ما باید برای حفظ نعمت امنیت تلاش کنیم.

پناهیان ادامه داد: آنها قصد دارند امنیت کشور را از بین ببرند و مردم را نسبت به یکدیگر مشکوک کنند. این تحرکات مذبوحانه نشان می دهد که در صدد برهم زدن امنیت داخلی هستند. ما باید مراقب باشیم و این امنیت را از مسئولان نظام می خواهیم. انسان تا نزدیک نعمت نباشد قدر نعمت را نمی داند اما وقتی نعمت از بین رفت قدر نعمت را می داند.

فرمود: اسلام دین رحمت است، اما رحمت حدی دارد. حیف مردی که به مردم بی گناه تیراندازی می کند و مرد و زن و پیر و جوان و حتی بچه را می کشد، این ظلم است. خدا هم می گوید باید در مقابل ظلم بایستید.

پناهیان با بیان اینکه دشمن در کمین است، گفت: دشمن به دنبال فرصتی است تا از فرصت استفاده کرده و ضربه بزند. بنابراین مسئولان امنیتی کشور باید هوشیار باشند.

رئیس اتاق فکر مقام معظم رهبری تصریح کرد: تعداد زائران حرم احمد بن موسی (ع) پس از کرونا بیش از گذشته افزایش یافت. این اتفاق خوب نشان از ایمان مردم دارد.