بارش ها در مناطق مختلف کشور/ کاهش دما در مناطق شمالی ادامه دارد – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، صادق ضیائیان وی درباره وضعیت جوی کشور گفت: روز چهارشنبه (25 شهریور) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، برخی مناطق استان گلستان و ارتفاعات البرز واقع در استان های آن پیش بینی می شود. ابری، بارانی و وزش باد همراه با کاهش جزئی دما. .

وی ادامه داد: در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود. در این روز دریای خزر نیز مواج است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی روز پنجشنبه (17 شهریور) این وضعیت در سواحل شمالی کشور، اردبیل و آذربایجان شمالی و همچنین در مرکز زاگرس ادامه دارد. ارتفاعات واقع شده است. در چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود.

وی ادامه داد: روز جمعه (18 شهریور) بارش در برخی نقاط سواحل شمالی ادامه دارد و بارش پراکنده در بعدازظهر در ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و در غرب و جنوب فارس دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته ضیائیان، روز شنبه (28 شهریور) با تقویت جریانات شمالی بر فراز دریای خزر، بارش در سواحل دریای خزر شدت می گیرد و بارش نواحی خراسان شمالی، خراسان شمالی و کوهستانی را فرا می گیرد. در بخش مرکزی البرز. در این روز دریای خزر می تواند مواج باشد.

وی ادامه داد: بعدازظهر یکشنبه (20 شهریور) از شدت بارش در این مناطق کاسته می شود و روز دوشنبه (21 شهریور) تنها در ارتفاعات مرکز البرز بارش پراکنده رخ می دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی طی سه روز آینده در استان های مرزی غرب و جنوب غرب کشور و بوشهر و جنوب فارس گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. . ، و از روز جمعه در نوار وزش باد پیش بینی می شود که در شرق کشور شدت و در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با افزایش گرد و خاک پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (17 شهریور) صاف، وزش باد و گاهی ابری با حداقل دمای 23 درجه پیش بینی می شود. درجه سانتیگراد و حداکثر دمای هوا در روز جمعه 34 درجه سانتیگراد. (18 شهریور) صاف، وزش باد و گاهی ابری با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (16 و 17 شهریور) اهواز با 45 و 46 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با 5 و 6 درجه سانتیگراد سردترین هستند.