بازار داغ سودجویان و دودی که به چشم تراکتور/ پکیج مربیان ترکیه می رود، چه پیامی دارد؟


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، باشگاه تراکتورسازی در روزهای ابتدایی اقدام برای تمدید قرارداد ارطغرل ساغلام با چالش عجیبی روبرو شد و این موضوع نگرانی های زیادی را برای علاقه مندان به همراه داشته است.

بعد از فصل گذشته در لیگ برتر، این مربی در کمال تعجب قرارداد خود را با تراکتورسازی برای فصل بعد تمدید کرد که البته نیاز به تایید هیات مدیره باشگاه داشت که در نهایت پیش نویس قرارداد را برای ساغلام ارسال کرد. آنها منتظر پاسخ این مربی ترک هستند اما او هنوز زیر بار عقد قرارداد جدید نیست. در نتیجه مدیران باشگاه تبریزی علیرغم اولویت گسترش قراردادهای سالم، روی گزینه های دیگر وارد مذاکره شده اند.

یکی از دلایل اصلی تمدید قرارداد سرمربی تراکتورسازی، پیشنهادهای به اصطلاح سودجویان در رسانه ها و فضای مجازی به وی بود و از ساغلام به عنوان گزینه جدی مربیگری برای تیمی دیگر یاد می شد! این موضوع کار مدیران باشگاه تراکتورسازی را برای تمدید قرارداد سرمربی ترکیه ای پیچیده و نگرانی هایی را برای آماده سازی تیم ایجاد می کند. گفته می شود باشگاه تراکتورسازی در مراحل پایانی تمدید قرارداد خود با ساغلام است اما خبر مذاکره استقلال با او باعث شد روند مذاکرات تغییر کند و از این مربی پول بیشتری بخواهد.

البته سرمربی تراکتورسازی تمام ماجرا نیست. معرفی پکیج مربیان ترک از جمله ساغلام به خوبی نشان می دهد که این خبر با چه هدفی در سطح وسیعی در جامعه فوتبال منتشر می شود و متاسفانه نادانان شاغل در فضای مجازی نیز برای شلیک این سود نفت و سوخت می ریزند. از سوی دیگر، معرفی این بسته قطعا نشان می دهد که فردی به وضوح از این ماجراها حمایت می کند و سعی دارد گزینه های فوتبالی مورد نظر خود را به ایران تحمیل کند. گزینه هایی که حتی برای مدیران باشگاه های فوتبال کشورمان تصور نمی شود!

در این تفاسیر باید دید بحث سرمربی ترکیه ای با تراکتوری به کجا ختم می شود. در همین حال، انتظار می رود که نهادهای نظارتی کشور و همچنین وزارت حراست ورزش، فعالیت های حین انتقال را به دقت زیر نظر داشته باشند.

در واقع این روند که در سال های اخیر تشدید شده، در این نقل و انتقالات و حتی در فصل زمستان مشکلات بیشتری را برای فوتبال ایران ایجاد خواهد کرد. ادامه این روند همانطور که در سال های اخیر شاهد بودیم جز بدهی های سنگین برای باشگاه های فوتبال و وسایل ورزشی ما عواقبی نداشته است. بدهی هایی که نه تنها به نفع توسعه فوتبال است بلکه فقط خزانه را هدر می دهد.
انتهای پیام/
برای صفحه اول پیشنهاد دهید