«بانوی عاشق» رمانی است که از عشق حضرت خدیجه و پیامبر اکرم (ص) روایت می کند.


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، انتشارات جمکران رمان «بانوی عاشق» را به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) با موضوع حضرت خدیجه (س) منتشر کرد. اعظم بروجردی که پیش از این رمان «آخرین نامه» را در این انتشارات منتشر کرده بود. او رمان «بانوی عاشق» را با محوریت شخصیت حضرت خدیجه (س) نوشت.

این رمان به مقطع حساسی از زندگی حضرت خدیجه (س) می پردازد، دورانی که حضرت خدیجه (س) در اوج شکوه و مال و جلال قرار داشت و از زنان تأثیرگذار در شهر مکه و همه بزرگان و بزرگان به شمار می رفت. . می خواهد با او ازدواج کند آنها از سراسر جزیره می آیند اعراب به خواستگاری آمدند اما این بانوی بزرگوار منتظر مردی خاص و ملکوتی بود، مردی کامل.بیشترین انسان بر زمین که تعبیر خواب تعجب اوست.

این رمان به داستان های جالب ازدواج و زندگی حضرت خدیجه (س) می پردازد و مخاطب را با شرایط و زمان های قبل از ظهور اسلام و اوضاع آن دوران آشنا می کند.

در قسمت هایی از این رمان می خوانیم:

خدیجه با هیجان غیر ممکن در حالی که اشک مانند جواهرات از چشمانش سرازیر شد، پاسخ داد: بارها او را دیده ام که مانند ماه در شب می درخشد. با وقار حرکت می کرد، نه تند و نه آهسته، انگار از بلندی فرود آمده باشد. می دیدم که به مردم توجه خاصی می کند و در عین حال از خجالت به زمین خیره شده بود. گاهی سرش را بلند می کند و اول سلام می کند. اما چرا تا حالا متوجه نشدم که این همان جوان است؟ انگار پرده ای روی چشمانم انداخته بودند و در حالی که هنوز در نورش زندگی می کردم نمی توانستم خورشید را به درستی درک کنم. آلیا سرش را تکان داد و خندید.

– به حق چیزهای نامرئی و نامفهوم! بالاخره آیا ممکن است کسی را که هر روز می بینید دوست داشته باشید اما نمی دانید این همان کسی است که قلب شما را تسخیر کرده و شما را بی قرار کرده است؟ مگه نگفتم فانتزی بود؟

«بانوی عاشق» نوشته اعظم بروجردی با قیمت 65 هزار تومان در 184 صفحه توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید