بایدن سفر خود را به دلیل سقوط احتمالی دولت اسرائیل ارسال کردبر اساس گزارش ها شهررانیوزروزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع شناخته شده گزارش داد که یکی از دلایل تعویق سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه، تقویت احتمال سقوط دولت بنت بوده است.

منابع از کاخ سفید خواستند از سفر به منطقه برای اطلاع از شرایط بنت خودداری کند تا طوری رفتار نکند که گویی او در سیاست اسرائیل مداخله می کند.

در همین حال، رویترز پس از اعلام به تعویق افتادن سفر بایدن به منطقه و ارتباط آن با عدم افزایش تولید نفت در عربستان سعودی گزارش داد که قرار است دو هیئت سعودی در ماه جاری برای گفتگو با مقامات آمریکایی راهی واشنگتن شوند. ..

این خبرگزاری به ارتباط سفر دو هیئت و به تعویق افتادن سفر بایدن به ریاض اشاره ای نکرد.

هاآرتص نیز شنبه شب در خبری با استناد به منابع آگاه از موضوع بین تل آویو و واشنگتن، دلیل اصلی به تعویق افتادن سفر بایدن به کاخ سفید را به دلیل سقوط بنت از نظر بنت عنوان کرد. شرایط کابینه و سفر بایدن به (فلسطین اشغالی) به هر نحوی بر وضعیت وی تأثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: «امروز، اسرائیل نگران است که بحران سیاسی اسرائیل منجر به لغو کامل سفر جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن به (فلسطین اشغالی) شود و وضعیت سیاسی نامتعادل نفتالی بنت در ساختار کابینه این امر را تضمین کند.» . ..

منبع: تسنیم