بخشی از تحقیقات مربوط به بازرسی از خانه ترامپ علنی می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری رویترز؛ یک قاضی دادگاه فدرال آمریکا دستور انتشار بخشی از اسناد وزارت دادگستری مربوط به بازرسی خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا را صادر کرد.

گفته می شود حکم دادگاه آمریکا برای بازرسی از خانه ترامپ ممکن است حاوی اطلاعات مهمی درباره اسناد محرمانه کاخ سفید باشد که ترامپ پس از دوره ریاست جمهوری خود به این اقامتگاه نقل مکان کرده است. خاکستر به فلوریدا نقل مکان کرد.

پیش از این هفته گذشته، وکلای وزارت دادگستری ایالات متحده گفتند که انتشار متن حکم می تواند به ایمنی شهود آسیب برساند و تحقیقات را که هنوز در مراحل اولیه است، به چالش بکشد. با این حال، اکنون، یک قاضی فدرال می‌گوید که ایجاد بخش‌هایی از مردم حاکم می‌تواند از سردرگمی جلوگیری کند.

در همان زمان، قاضی فدرال ایالات متحده به وزارت دادگستری این اختیار را داد که نسخه سانسور شده را بدون فاش کردن جزئیاتی که می تواند مانع از تحقیقات یا آسیب رساندن به شاهدان شود، علنی کند، در صورتی که انتشار پرونده ناقص باشد.

حکم تفتیش منزل ترامپ دو هفته پیش منتشر شد و نشان داد که 12 مجموعه اسناد محرمانه از اقامتگاه ترامپ کشف و ضبط شده است و سپس بسیاری از رسانه‌های آمریکایی با اشاره به بی‌سابقه بودن کشف خانه رئیس‌جمهور سابق آمریکا. ، خواستار علنی شدن شواهد بودند.آنها در بازرسی از خانه ترامپ شرکت داشتند.

رؤسای جمهور آمریکا موظفند در پایان دوره مسئولیت خود، تمامی اسناد و ایمیل های خود را به آرشیو ملی تحویل دهند، اما شب گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، موضوع تحویل اسناد به خانه از دفتر خود را مطرح کرد و گفت که رئیس جمهور به عنوان فرمانده -رئیس جمهور، او گاهی اوقات مجاز است اسناد حساس را به خانه بیاورد.