برش لیزری چیست؟


برش لیزری چیست؟

برش لیزری فناوری است که در آن از پرتوهای لیزر برای برش تصاویر استفاده می شود و از این فناوری در صنعت استفاده می شود. برش لیزری با استفاده از پرتوهای لیزر انجام می شود تا تصویر خروجی بسیار قوی شود. ساخته می شود یا ذوب می شود یا می سوزد و قابل ساخت است و در اثر فشار گاز از روی جسم جدا می شود و در نهایت سطحی برش خورده با کیفیت عالی ایجاد می شود و کاربرد شیمیایی و فیزیکی دارد.

نحوه کار برش لیزری

این ماده با تحریک مواد تولید کننده لیزر توسط تخلیه الکتریکی یا تشعشع در یک لامپ در یک اتاق بسته تولید می شود. با طراحی مواد مولد لیزر، پرتو را با استفاده از خواص آینه منعکس می کند تا انرژی لازم برای تبدیل آن را تولید کند. به یک جریان رنگ منسجم نورتک. آیا معمولاً از فیبر نوری برای هدایت نور منسجم به لنز دستگاه استفاده می شود؟ این به این دلیل است که دستگاه معمولاً متمرکز است. باریک ترین قسمت پرتو متمرکز کمتر از سی و دویست میلی متر است.

جای خالی

انواع برش لیزری

برش ها انواع مختلفی دارند و به غیر فلزی تقسیم می شوند که در روش لیزر غیر فلزی می توان از آن برای برش بسیاری از مواد غیر فلزی مانند پلکسی گلاس، ام دی اف، چرم طبیعی و مصنوعی، پارچه، مواد پلاستیکی و … استفاده کرد. مقداری لاستیک به طور کلی دستگاه برش لیزر با استفاده از دی اکسید کربن کار می کند و می توان از آن برای برش بیشتر مواد غیر فلزی به جز مواد معدنی مانند سرامیک، شیشه، کاشی و … استفاده کرد. برش لیزری فلزات با روش های مختلف مانند برش واترجت، برش لیزر بادی، برش لیزری برش پلاسما و برش تیغه در مواردی استفاده می شود که برش فلزاتی که ضخامت نازکی دارند لازم باشد، اما اگر فلورسانس آن کمتر در نظر گرفته شود یا به عبارتی دقت برش افزایش یابد، البته دستگاه لیزری با قابلیت استید نیز وجود دارد l برش با چند سانتی متر اما به دلیل هزینه بالا و مصرف برق بسیار بالا استفاده از آنها چندان رایج نیست.

جای خالی

مزایای برش لیزری

یکی از مزایای برش لیزری این است که به دلیل داشتن پرتوهای با قطر بسیار کم، این روش بسیار دقیق است و هیچ روش دیگری حتی واترجت در مواردی که نیاز به برش شکاف و تلرانس سخت تری باشد، این دقت را ندارد. نحوه استفاده از لیزر باعث تمیز نشدن سطح برش می شود یکی دیگر از مزایای برش لیزری است.

ابزارهای لیزر معمولاً لبه های برش صاف و تمیزی را تولید می کنند و به دلیل عدم استفاده از ابزار اصلاح، تراشه تولید نمی کنند. مجموعه ای از آلودگی های صوتی از ابزار اصلاح با تیغه مته یا شعله ایجاد می شود. بسیار کم صدا و آزاردهنده است سرعت کار آن نسبتا زیاد است و در مقایسه با سرعت برش دستی مانند برش استفاده از چوب تهویه مطبوع برای ساخت محصولات نساجی و غیره سرعت رشد آنها به طور قابل توجهی بیشتر از میانگین است. سفید در گذشته، و این نیز برابری ایجاد می کند.

اولین دستگاه برش لیزری در سال بعد از میلاد در مرکز تحقیقات یک مرکز تحقیقات مهندسی آمریکایی ساخته شد. حدود دو سال بعد در سال 1967 برای این منظور در بریتانیا شروع به کار کردند. آنها اولین دستگاه برش لیزری را راه اندازی کردند که می تواند فلز را برش دهد. این دستگاه با استفاده از تصویربرداری و فناوری ها با جت اکسیژن کار می کند

جای خالی

لیزر به کار رفته در این دستگاه امکان انبساط فلزات را فراهم می کند.این فناوری در دهه 1970 وارد صنعت هوافضا شد و برای فلزاتی مانند تیتانیوم کاربرد دارد.

دستگاه لیزری نیز وجود دارد که با گاز دی اکسید کربن کار می کند و برای گروه های غیر فلزی مانند پارچه، چوب و شیشه کاربرد دارد.

برش لیزری فناوری است که در آن از علائم لیزری برای برش تصاویر استفاده می شود. همانطور که گفته شد این اقلام مدل های زیادی برای فروش دارند. هر کدام از این موارد از روش خاصی استفاده می کنند. دستگاه برش لیزر از اجزای مختلفی ساخته شده است، از جمله محدودیت لوله آینه، چیلر استپ موتور و میله های فولادی.

با خرید دستگاه لیزر پرتوهایی تولید می شود که از طریق تیوب لیزر به این قسمت می رود.

پس از پایان عمر مفید آن دیگر قابل استفاده نیست. هنگامی که عمر مفید آن به پایان می رسد، باید به دو روش زیر عمل کند: لوله دستگاه لیزر شارژ می شود، لوله قدیمی به طور کامل با یک لوله جدید جایگزین می شود. مسئول هدایت امور است. لوله ها با استفاده از لیزر تولید می شوند، معمولا دستگاه برش لیزر دارای دو آینه است

به طور کلی در دستگاه های برش لیزر از چیلرها برای خنک سازی لوله دستگاه برش و کنترل دمای آب و حفظ آن در دمای متعادل استفاده می شود و دمای متعادل آب در این دستگاه حدود 20 تا 23 درجه است.

گروه صنعتی برش لیزر ایران فاس کلیه خدمات برش لیزر از 0 تا 100 را به بهترین نحو ارائه می دهد. ما برای جلب رضایت شما بهترین ها را ارائه می دهیم. برش لیزری خم طراحی نقشه های CNC رنگ پودری (الکترواستاتیک) آبکاری فلزات ساخت جعبه و باکس فلزی و هر آنچه از خدمات برش لیزری در صنعت فلز می خواهید.

راه های ارتباطی

آدرس: البرز کمالشهر روبروی ظفر

تلفن: 09355600775

ایمیل: [email protected]