بسته تحریمی اروپا علیه ایران به بهانه حقوق بشر – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آلمان، فرانسه، دانمارک، اسپانیا، ایتالیا و جمهوری چک بسته ای حاوی 16 پیشنهاد تحریمی را به بهانه مسائل حقوق بشردوستانه علیه جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کردند. را.

در همین راستا، منابعی در وزارت خارجه آلمان اعلام کردند که دور جدید تحریم ها افراد و نهادهایی را هدف قرار خواهد داد که اولین خط واکنش پلیس به اعتراضات در ایران را بر عهده دارند.

هفته نامه آلمانی «اشپیگل» با انتشار گزارشی اعلام کرد که بسته پیشنهادی تحریم ها علیه ایران در نشست 26 مهرماه جاری با حضور وزرای خارجه اتحادیه اروپا به تصویب می رسد.

هم”آنا حباب داروزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه با تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، در توئیتی نوشت: می‌توانیم صدای معترضان را تقویت کنیم و بگذاریم همه آنها را بشنوند، می‌توانیم متهم کنیم و تحریم کنیم و هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام دهیم. بده.”

کمتر از یک ماه پیش، در شهریورماه، آمریکا به بهانه مسائل حقوق بشری، پلیس اخلاق و چند مقام ایرانی را تحریم کرد. چند روز پیش کاخ سفید هشدار داد که تحریم های بیشتری برای ایران در زمینه نقض حقوق بشر در نظر گرفته خواهد شد. این خبرجک سالیوان، مشاور امنیت ملی فرماندار بایدن وی در نشست خبری خود در کاخ سفید اعلام کرد و اعتراف کرد: ما همچنان سرکوب شهروندان را محکوم می کنیم و نه تنها در گفتار، بلکه در عمل در کنار آنها هستیم.

اعلام تحریم های جدید علیه ایران هنوز زود استابیگیل دوهان“، گزارشگر ویژه سازمان ملل در باره در گزارشی به تاثیر منفی اقدام قهری یکجانبه آمریکا بر حقوق بشر مردم هشدار داده شد و تصریح کرد: تحریم های یکجانبه علیه ایران با بسیاری از موازین و اصول حقوقی بین المللی منطبق نیست، بلکه برای اعمال فشار بر یک کشور اعمال می شود. کشور، و به عنوان یک اقدام، مبادله بر اساس قانون مسئولیت بین المللی قابل توجیه نیست. بنابراین، این تحریم ها را می توان اقدامات قهری یک جانبه ای دانست که بارها در قطعنامه های شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و مجمع عمومی سازمان ملل متحد محکوم شده است.