بلومبرگ: اتحادیه اروپا با بسته جدید تحریم ها علیه روسیه موافقت کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مجله پولیتیکو به نقل از دیپلمات های اروپایی گزارش داد که نمایندگان اتحادیه اروپا بر سر بسته جدید تحریم ها علیه مسکو از جمله تعیین سقف قیمت نفت در روسیه به توافق رسیدند.

پولیتیکو به نقل از دیپلمات‌های اروپایی افزود: نمایندگان روز سه‌شنبه بر سر بسته هشتم تحریم‌ها علیه روسیه به توافق اولیه دست یافتند و دیپلمات‌ها اعلام کردند که مقامات اتحادیه اروپا روز چهارشنبه نسخه نهایی این توافق را تایید خواهند کرد.

این در حالی است که رئیس شورای اروپا پیشتر از بررسی تحریم های جدید علیه روسیه خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت: رهبران اتحادیه اروپا در نشست سران خود که در روزهای 6 و 7 اکتبر در پراگ برگزار می شود، درباره تقویت تحریم ها علیه روسیه گفتگو خواهند کرد.

میشل در نامه‌ای که پیش از اجلاس پراگ برای رهبران اتحادیه اروپا ارسال کرد، اعلام کرد که موضوعات مورد بحث در این اجلاس شامل اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، تداوم حمایت‌های نظامی و مالی اوکراین و بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل است. پشتیبانی از زیرساخت های اروپایی پس از تخریب خط. لوله انتقال گاز نورد استریم است.

وی همچنین افزود: با توجه به تداوم عملیات نظامی در اوکراین، اتحادیه اروپا باید موضع قاطعی در برابر روسیه اتخاذ کند.

میشل در عین حال گفت که در اجلاس اروپا موضوع بحران اقتصادی پیش روی این اتحادیه به دلیل افزایش قیمت انرژی به ویژه در فصل زمستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین بر ضرورت وحدت و هماهنگی مشترک بین کشورهای اتحادیه اروپا برای حفظ منافع مشترکشان تاکید کرد.