به امید اینکه بعد از 9 سال با 10 ستاره تاریخ سازی کنیمتیم ملی کشتی آزاد به امید کسب عنوان قهرمانی جهان و ثبت نتایج بهتر نسبت به سال گذشته کار خود را از امروز در بلگراد آغاز می کند. برخلاف کشتی ایران که بسیاری از کارشناسان از سیستم انتخابی محمد بنا انتقاد می کردند، پژمان صادق توانست شرایطی را در کشتی آزاد فراهم کند که حتی ستاره ها هم بتوانند در انتخابی حضوری شرکت کنند و بدون هیچ صحبتی ملی پوشان را به تن کنند.

از تیمی که سال گذشته با نتایج عالی و با اختلاف کم نسبت به آمریکا و روسیه سوم جهان شد و سه طلا، سه نقره و یک برنز کسب کرد، امسال هشت نفر در بلگراد حضور خواهند داشت. رضا اطری و محمدحسین محمدیان نسبت به سال گذشته در این تیم تازه وارد هستند هر چند پیش از این در مسابقات جهانی حضور داشتند.

علیرضا سرلک (57 کیلوگرم)، رضا اطری (61 کیلوگرم)، رحمان عموزاد (65 کیلوگرم)، امیرمحمد یزدانی (70 کیلوگرم)، یونس امامی (74 کیلوگرم)، محمد نخودی (79 کیلوگرم)، حسن یزدانی (86 کیلوگرم)، کامران قاسم پور در وزن 92 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم، 10 نفر آزادکار اعزامی به بلگراد. شب گذشته مراسم قرعه کشی برگزار شد و رقبای فریلنسرها در ایران تا رسیدن به فینال مشخص شدند. البته با توجه به غیبت روسیه و قدرت این کشور در کشتی آزاد، رسیدن به فینال و کسب مدال طلا نسبت به سال های گذشته راحت تر خواهد بود.

در این میان مثلث طلایی کشتی آزاد ایران، حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع که سال گذشته مدال طلای جهان را به دست آوردند، بیش از همه قابل توجه است. البته افرادی مانند علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی نیز سال گذشته به فینال راه یافتند و در نهایت با مدال نقره به ایران بازگشتند.

بدون شک آمریکا امسال رقیب اصلی ایران برای کسب عنوان قهرمانی است و در اکثر اوزان رقیب اصلی ایرانی ها برای کسب مدال طلا آمریکایی ها هستند. از وزن 86 کیلوگرم که همه منتظر رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور هستند تا 92 و 97 کیلوگرم که جیدنکوکس و کایل اسنایدر در انتظار حریفان ایرانی خود کامران قاسم پور و محمدحسین محمدیان وزنه می زنند. . با توجه به اینکه کشتی ایران بدون مدال طلا و با عنوان چهارم تیمی و انتقاداتی هم به کار خود پایان داد، به نظر می رسد تنها راه برون رفت از این بحران، روشنایی کشتی گیران ایرانی در بلگراد باشد.

ایران برای آخرین بار در سال 2013 به عنوان قهرمانی جهان در کشتی آزاد دست یافت و حالا پس از 9 سال به نظر می رسد ایران این شانس را دارد که بار دیگر در بلگراد توسط پژمان وفادار و شاگردانش جام قهرمانی را از آن خود کند.