به جای فشار، شورای امنیت باید نقش مفیدی داشته باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «گنگ شوانگ» معاون سفیر دائم چین در سازمان ملل متحد خواستار تقویت نقش شورای امنیت در رابطه با تشدید تنش ها در کره شمالی شد. آزمایش موشکی .

این دیپلمات چینی در این زمینه گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید به جای اجبار، در رابطه با آزمایش موشکی اخیر کره شمالی نقش سازنده ای داشته باشد.

شوانگ روز چهارشنبه در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی گفت: «شورای امنیت باید به جای تکیه بر لفاظی یا فشار قوی، نقش سازنده ای در موضوع شبه جزیره کره ایفا کند.

نماینده چین در نشست شورای امنیت نیز تاکید کرد که مذاکرات در این شورا به جای تشدید اوضاع باید به صلح کمک کند.

کشورهای غربی عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار برگزاری نشستی درباره آخرین آزمایش موشکی کره شمالی شدند و این نشست بعدازظهر چهارشنبه برگزار شد، اما نتیجه مشخصی نداشت.

کره شمالی صبح روز پنجشنبه پس از رزمایش مشترک موشکی کره جنوبی و آمریکا و بازگشت یک ناو هواپیمابر در آمریکا، دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت سواحل شرقی به سمت آب های دریای ژاپن شلیک کرد. منطقه در پاسخ به این اقدام

این موشک ششمین پرتاب در 12 روز و اولین پرتاب از زمانی بود که کره شمالی روز سه شنبه یک موشک میان برد (IRBM) را بر فراز ژاپن شلیک کرد.

این پرتاب حدود یک ساعت پس از آن انجام شد که پیونگ یانگ از ایالات متحده به دلیل ادامه “اقدامات علیه کره شمالی” در شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد.

در بیانیه ای که وزارت امور خارجه کره شمالی منتشر کرد، واشنگتن به دلیل جابجایی ناو هواپیمابر آمریکایی در دریا در نزدیکی شبه جزیره کره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تهدیدی جدی برای ثبات کره شمالی است. موقعیت.

روز گذشته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی شد که کره شمالی در حال آماده شدن برای آزمایش تسلیحات هسته ای است. بر اساس این گزارش، پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون مدعی شد که پیونگ یانگ ممکن است برای آزمایش هسته ای جدید آماده شود. وی در عین حال این اقدام کره شمالی را اقدامی برای ایجاد تنش علیه امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی خواند.

روز سه شنبه، ایالات متحده همچنین خواستار برگزاری نشست شورای امنیت در روز چهارشنبه برای بررسی پرتاب موشک بالستیک کره شمالی شد. یک مقام آمریکایی گفت، پس از شلیک موشک بالستیک پیونگ یانگ به ژاپن برای اولین بار در پنج سال گذشته، ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد که با کره شمالی یک نشست عمومی برگزار کند.