بورس میزبان پورشه نیوز در تجارت است


به گزارش تجارت نیوز، خودروساز آلمانی فولکس واگن در تازه ترین اظهارات خود رسما اعلام کرد که تصمیم دارد در پایان سال جاری بخشی از سهام پورشه را در بورس فرانکفورت وارد کند.

به گزارش مادراختیتونی; در این بیانیه آمده است: بر اساس تصمیم اعضای هیئت مدیره شرکت فولکس واگن، این شرکت تصمیم گرفته است بخشی از سهام محصول “پورشه” را در پایان شهریور و ابتدای مهرماه 2022 به عنوان عرضه اولیه در بورس فرانکفورت

اگر عرضه اولیه موفقیت آمیز باشد و قوانین بورس فرانکفورت به طور کامل رعایت شود، فولکس واگن در دسامبر 2022 مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد و در مورد تقسیم سود 49 درصدی سهامداران تصمیم گیری خواهد کرد.

این در حالی است که این غول خودروسازی برای عرضه اولیه در 24 فوریه آماده بود، اما به دلیل درگیری روسیه و اوکراین، عرضه به تعویق افتاد.

الیور بلوم، مدیرعامل فولکس واگن در این باره گفت: این یک لحظه تاریخی برای پورشه است و از این طریق می تواند آزادی بیشتری از فولکس واگن داشته باشد و به ثروتمندترین خودروی اسپرت جهان تبدیل شود.

درباره شرکت خودروسازی فولکس واگن

فولکس واگن یک شرکت چند ملیتی آلمانی است که در زمینه طراحی، مهندسی، تولید و توزیع انواع خودرو، وسایل نقلیه تجاری، موتورسیکلت، موتورهای احتراق داخلی و ماشین آلات توربوماشین فعالیت می کند.

از سال 2011، فولکس واگن بزرگترین شرکت خودروسازی در اروپا است و پس از تویوتا، دومین خودروساز بزرگ جهان محسوب می شود.

این شرکت در سال 2016 توانست از نظر فروش رقیب خود (تویوتا) را پشت سر بگذارد و در سال 2017 با فروش 10.7 میلیون دستگاه عنوان بزرگترین خودروساز جهان را حفظ کرد.

گروه فولکس واگن مالک برندهای آئودی، پورشه، بنتلی، لامبورگینی، فولکس واگن، سیت، اشکودا، ایتال دیزاین و دوکاتی است. این گروه همچنین مالک اسکانیا، MN، Navistar International و کامیون‌ها و اتوبوس‌های فولکس واگن از طریق شرکت تابعه خود Traton است.

این گروه همچنین تا سال 2021 مالک خودروهای بوگاتی بود، زمانی که در نوامبر سال جاری با ریماک کرواسی ادغام شد و بوگاتی ریماک را تشکیل داد. این شرکت همچنین دارای 94 کارخانه خودروسازی در 24 کشور و 340 شرکت تابعه و وابسته است.

بخشی از سهام گروه فولکس واگن در بورس فرانکفورت، بورس نیویورک، بورس لندن و بورس اوراق بهادار سیکس سوئیس معامله می شود. دفتر مرکزی این شرکت در ولفسبورگ، نیدرزاکسن، آلمان واقع شده است.