بوشهری باید منتظر زمستانی پربار باشد


فرج اله شکوهی پور صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با بیان اینکه بارندگی استان بوشهر در آب در سال گذشته نسبت به مدت زمان طولانی 11.7 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: میزان بارندگی استان بوشهر 28.7 میلی متر کاهش داشته است. .

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین بارندگی ها در استان بوشهر مربوط به شهرستان های جنوبی است، یادآور شد: شهرستان های مرکزی و شمالی کمترین بارندگی را دارند. به عنوان مثال شهر بوشهر تنها 133 میلی متر بارندگی دارد که کاهش محسوس بارندگی در این شهر را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: در سال آبی گذشته شهرستان عسلویه با 288.3 میلی متر بیشترین بارندگی را به ثبت رساند که میزان بارندگی در این شهرستان نسبت به سال قبل 41 میلی متر افزایش داشت.

شکوهی پور با اشاره به افزایش دما در استان بوشهر گفت: از سال 1398 میانگین دمای استان بوشهر 1.1 درجه و دمای هوا در سال جاری نسبت به سال گذشته 0.1 درجه افزایش داشته است.

این مسئول با بیان اینکه آسمان استان بوشهر در مهرماه بارندگی نخواهد داشت، تصریح کرد: آمار بلندمدت بارندگی در این استان 0.1 میلی متر است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر می گوید: مدل های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از اواسط آبان تا اواسط آذر 40 تا 50 میلی متر از میزان بارندگی ها کاسته می شود اما از اواسط آذر تا اواسط آذر ماه پیش بینی می شود بارندگی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. در مناطق شمالی نرمال و بالاتر از حد نرمال باشد.

شکوهی پور ادامه داد: میزان بارندگی در اواسط آذر و اواسط بهمن ماه نرمال است و از اواسط بهمن تا اواسط اسفند ماه نرمال و در مناطق جنوبی در استان بوشهر بیش از نرمال پیش بینی می شود.

وی گفت: پیش بینی می شود در فصل زمستان بارندگی در استان بوشهر نرمال و بالاتر از حد نرمال باشد و دمای هوا نیز بالاتر از نرمال باشد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به شرایط اقلیمی این استان، بارش ها بیشتر همرفتی است و این بدان معناست که اگرچه میزان بارندگی کم پیش بینی می شود، اما احتمال بارش شدید باران و جاری شدن سیل را شاهد خواهیم بود. . .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید