بیانیه اتحادیه بازیکنان پرتغال برای طارمی: این رفتارها محکوم است!


اتحادیه فوتبالیست های پرتغال با انتشار بیانیه ای رفتار خبرنگار پرتغالی با مهدی طارمی را محکوم کرد و از مهاجم ایرانی پورتو حمایت کرد.

مهدی طارمی در پایان آخرین دیدار تیم فوتبال پورتو مقابل استوریل در لیگ پرتغال برای انجام گفت و گوی «فلش» با شبکه اسپورت تی وی مقابل دوربین های این شبکه ظاهر شد. گزارشگر این برنامه یکی از سوالات خود را به تلاش مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی و تقلید از اشتباهات اختصاص داد و همین موضوع واکنش شدید مهاجم پورتو را در پی داشت.

طارمی تاکید کرد در دیدار مقابل اتلتیکو مادرید بین او و بازیکن حریف برخورد شد و قصد فریب داور را نداشت. طارمی در نهایت این مصاحبه را نیمه کاره رها کرد و سپس سرمربی پورتو نیز در حمایت از مهاجم خود گفتگوی این تلویزیون را تحریم کرد.

چند روز پس از این اتفاق، اتحادیه فوتبالیست های پرتغال با انتشار بیانیه ای «آزار طارمی» و «بی احترامی» به مهاجم ایرانی را محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اتحادیه رفتارهای غیر محترمانه را محکوم می کند، شروع فصل 2022/23 با دردسرهای طارمی همراه بود، فصل 2022/2023 متأسفانه با اپیزودهای زیادی همراه بود که فضایی از تحقیر، عدم تحمل، بی احترامی و خشونت که شایسته محکومیت صدای متحد همه عوامل ورزشی است. نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و سخنان نفرت پراکنی در استادیوم ها و رسانه های اجتماعی افزایش یافته است و نام نیک و رفتار حرفه ای بازیکنان را در معرض خطر قرار داده است. خطر.

محیط آزار و اذیت مداوم زیر سوال بردن رفتار حرفه ای مهدی طارمی بازیکن پورتو متاسفانه نمونه ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان که یکپارچه و حمایت همه جانبه از طارمی است خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.

در این بیانیه بر اصل آزادی مطبوعات به عنوان رکن دموکراسی تاکید شده و می‌گوید: بازیکنان و مربیان حق دارند به برخی از سوالاتی که از آنها می‌شود بپذیرند یا از پاسخ دادن خودداری کنند، بنابراین به جای هر طرفی از آزادی خود استفاده می‌کنند. در نهایت، آنچه لازم است این است که آنها به میزان مداخله خود احترام بگذارند.