بیش از 37 درصد زائران ایرانی به کشور بازگشتند – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، هر روز تعداد زیادی از زائران ایرانی مکه مکرمه را ترک کرده و راهی مدینه منوره و ایران می شوند. مکه مکرمه و با 60 پرواز از فرودگاه های جده و مدینه به ایران بازگشت.

بر اساس این گزارش، این تعداد بیش از 37 درصد از 39 هزار و 600 زائر و کاروان کاروان کشورمان در حج امسال است. همچنین بر اساس این اطلاعیه تعداد زائران ایرانی در اطراف بیت الله الحرام امشب 15 هزار و 635 زائر در قالب 132 کاروان اعلام شد.

ابن تدادیه افزود: با ورود 1544 زائر در قالب 12 کاروان به شهر النبی، تعداد زائران ایرانی مدینه منوره امروز به 7293 زائر در قالب 61 کاروان می رسد. همچنین تا پایان امروز 4316 زائر و کارگزار مدینه منوره با 17 پرواز از فرودگاه مدینه منوره ایران را ترک خواهند کرد.

پرواز زائران به ایران از طریق فرودگاه جده تا 15 تیرماه و پرواز حجاج مدینه به مقصد کشورمان تا 16 تیرماه ادامه خواهد داشت.

به طور میانگین تعداد زائران ایرانی مکه به ۲۵۰۰ نفر در روز کاهش یافته است و همین روند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، 39 هزار و 630 زائر کشورمان در قالب 301 کاروان به تدریج از سرزمین وحی خارج و راهی نقاط مختلف ایران خواهند شد. 141 کاروان مدینه بعد از فرودگاه شهر و 160 کاروان مدینه قبل از فرودگاه جده به کشور بازگشتند.

انتقال زائران به فرودگاه مدینه و جده بدون مشکل و طبق برنامه انجام شد.از شامگاه 5 تیرماه پروازهای فرودگاه مدینه به مقصد ایران آغاز شده و اولین پروازها به سه شهر بندرعباس، مشهد و تهران انجام شد.

39 هزار و 620 زائر خانه خدا از 31 خرداد ماه از 17 فرودگاه کشور با حدود 158 سفر برای اعزام زائران در ایام حج از طریق فرودگاه های امام خمینی (ره) به سرزمین وحی اعزام شدند. ) اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان،

زائران خانه خدا از گرگان، مشهد و یزد به عربستان اعزام شدند و از طریق این خطوط هوایی و فرودگاهی به کشور باز می گردند.