تاثیر آلودگی پلاستیک بر حیات وحش و حیات پرندگان


آلودگی پلاستیکی ساخته دست بشر بر زندگی پرندگان در سراسر جهان و حیات وحش تأثیر می گذارد، به طوری که تصاویری که نشان می دهد بسیاری از آنها اکنون در زباله های ما زندگی می کنند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، تصاویری که به تازگی توسط عکاسان در تمامی قاره ها از پرندگان ثبت شده، نشان می دهد که آنها در خاک ساخته شده توسط انسان زندگی می کنند. دانشمندان این پروژه را در حالی ارائه کردند که پرندگان در انواع زباله های طناب و نخ ماهیگیری یا دمپایی به دام افتاده بودند و حتی از آن برای لانه سازی استفاده می کردند.

تقریباً یک چهارم تصاویر ارسالی مربوط به پرندگانی است که در ماسک های یکبار مصرف به دام افتاده اند یا برای لانه سازی استفاده می شوند. این ماسک های یکبار مصرف پس از همه گیری ویروس کرونا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. مسئولان پروژه پرندگان و زباله ها آلودگی پلاستیکی و تاثیر آن بر دنیای پرندگان را در تصاویر ثبت شده توصیف می کنند.

دکتر. الکس باند، یکی از اعضای موزه تاریخ طبیعی لندن و محقق این تحقیق می گوید: همه پرندگانی که از مواد رشته ای مانند جلبک دریایی، شاخه ها یا گیاهان برای ساختن لانه خود استفاده می کنند، می توانند از فضولات انسانی نیز استفاده کنند. در این پروژه که توسط Dr. باند و همکارانش چهار سال پیش، توجه زیادی به وجود زباله های پلاستیکی در زندگی پرندگان جلب شد.

در اکثر تصاویر ارسالی، زباله های مربوط به تولد ویروس کرونا نشان داده شده است. به همین دلیل است که یک چهارم تمام تصاویر ارسالی شامل تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک است. دکتر. باند می گوید که تقریباً در همه عکس ها ماسک وجود دارد. حتی بند ماسک در برخی تصاویر به دور پای پرندگان پیچیده شده بود و برخی از آنها نیز سعی داشتند بخشی از ماسک یا یک قطعه سخت پلاستیکی مربوط به ماسک را ببلعند. این ماسک ها از مواد مختلفی ساخته شده اند که این محققان در مطالعه اخیر خود سعی کرده اند این مشکل ساختاری را به دلیل ورود این مقدار زباله به محیط زیست برجسته کنند.