تاکنون حدود 100 اثر عروسکی ثبت شده است/بیش از نیمی از آثار امسال شهرستانی است – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، هادی حجازی فر با اشاره به اینکه از 100 نمایش عروسکی ثبت نام شده برای شرکت در جشنواره امسال، بیش از نیمی از آنها مربوط به گروه های نمایشی از شهرهای مختلف است، ابراز امیدواری کرد جشنواره امسال شاهد برگزاری جشنواره باشد. حضور با کیفیت تر و قوی تر گروه های مستعد و جوان در سراسر کشور و امکان دیده شدن را به این گروه ها می دهد.

وی ادامه داد: پیش بینی می کردیم پس از چندین سال رکود در فضای نمایش عروسکی به دلایلی مانند ویروس کرونا و … احیای این رشته با مشکلاتی همراه باشد اما این میزان استقبال باعث می شود جشنواره داشته باشیم. . با روحیه ای شاداب و پر از اتفاقات امیدوار است.

حجازی فر همچنین به حضور خود در تبریز و گفت و گو با فعالان تئاتر عروسکی استان آذربایجان شرقی که هفته گذشته برگزار شد، اشاره کرد و افزود: در این نشست ضمن استماع مشکلات گروه ها برای انجام کارهای تئاتر، آن توافق شده است. حمایت ستاد برگزاری جشنواره و همراهی فعالان تئاتر عروسکی در این استان. انجمن ویژه نمایش های عروسکی همزمان با افتتاح جشنواره در تهران در تبریز آغاز به کار کند. ضمناً تا جشنواره، سفر به استان های دیگر و گفتگو با فعالان نمایش عروسکی در مراکز استان ها ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک از 22 تا 30 مهر 1401 به دبیری هادی حجازی فر در تهران برگزار می شود.

ثبت نام برای شرکت در جشنواره از اواسط تیرماه از طریق سایت جشنواره به نشانی tehranpuppet.com آغاز شد و تا پانزدهم مرداد ماه ادامه خواهد داشت. 15 اثر در بخش کودک و بزرگسال و 10 اثر در بخش فضای باز برای شرکت در جشنواره پذیرفته می شود.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا