تاکنون 60 نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده اند – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، سید محمد آقامیری معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، ۶۰ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند و پنج نفر نیز فوت کرده اند. روند کاهشی .

به گفته وی، در بحث طرح تشدید نظارت بر سلامت در ایام محرم در همه استان ها در حال انجام اقداماتی هستیم زیرا در این ایام مانند عید سعید قربان نمی توان در یک ایام ایثار کرد. مکان، و بیشتر کارما آموزش و ارتقاء است.

آقامیری می گوید: با افرادی که می خواهند در حاشیه جاده یا حاشیه شهرها اقدام به کشتار کنند طبق قانون برخورد می کنیم و اخیرا بیش از 11 مرکز غیرمجاز دام در استان فارس و سایر استان ها را تعطیل کرده ایم. آمار. برای بستن مراکز حیوانات غیر مجاز جمع آوری می شوند.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به فعالیت کنه ها در فصل تابستان به مردم توصیه می شود توصیه های بهداشتی را همچنان رعایت کنند.

با توجه به اینکه ترشحات و خون دام از عوامل اصلی ابتلا به بیماری های شایع در حیوانات و انسان ها از جمله تب کریمه کنگو است، دامپزشکی ساتمان توصیه می کند مردم هنگام توزیع گوشت با دستکش از خرید گوشت در حاشیه جاده خودداری کنند.

منبع: تجارت نیوز