تحلیل بازار سکه و طلا در هفته گذشته


بر اساس اظهارات نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، نوسانات نرخ ارز در نیمه اول هفته باعث شد تا قیمت سکه و طلا روند صعودی داشته باشد. این در حالی است که روند نزولی قیمت اونس جهانی در هفته گذشته تا حدودی نوسانات نرخ ارز داخلی را پوشش داد و به این ترتیب قیمت سکه و طلا که در اواسط هفته به بالاترین حد خود رسیده بود، به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد. روزهای آخر هفته

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای اظهار کرد: در هفته گذشته قیمت هر اونس طلا در سراسر جهان به طور متوسط ​​42 دلار کاهش را تجربه کرد، اما از سوی دیگر به دلیل توقف مذاکرات در برجام، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت. ارز در بازار داخلی افزایش یافته است. به طوری که قیمت هر دلار آمریکا به عنوان شاخص به طور میانگین به 250 تومان رسید; بنابراین کاهش قیمت جهانی اونس طلا بخشی از افزایش قیمت ها را پوشش می دهد اما در نهایت قیمت سکه و طلا در بازار داخلی افزایش یافت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص آخرین قیمت سکه و طلا در پایان هفته و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: در پایان هفته قیمت سکه قدیم طرح جدید با حدود 450 هزار تومان افزایش به 13 میلیون و 600 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 570 هزار تومان افزایش به 14 میلیون و 520 هزار تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه هر کدام با 150 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات، هشت میلیون و 100 هزار تومان (نیم سکه) و ربع سکه هر کدام پنج میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت. سکه یک گرمی بانک مرکزی در پایان هفته با 3 میلیون و 50 هزار تومان قیمت نسبت به ابتدای هفته 50 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

وی افزود: قیمت هر مثقال طلا (17 عیار) در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) با 140 هزار تومان افزایش به پنج میلیون و 750 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار با افزایش 34 هزار تومانی به فروش رسید. یک میلیون و 345 هزار تومان. تبدیل شد. قیمت طلا نیز نسبت به ابتدای هفته افزایش یافت اما نسبت به اواسط هفته کاهش داشت. بنابراین می توان گفت در بازار سکه، طلا و ارز از ابتدا تا پایان هفته نوسان سینوسی وجود دارد.

خشتی آرای خاطرنشان کرد: البته درست است که قیمت سکه و طلا با افزایش هفتگی بررسی می شود اما در اواسط هفته دوشنبه و سه شنبه قیمت ها به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید. قیمت سکه به 14 میلیون و 800 هزار تومان، نیم سکه به 8 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه به 5 میلیون و 250 هزار تومان و سکه یک گرمی به 3 میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت اما در ادامه این افزایش قیمت متوقف شد و قیمت ها مجددا کاهش یافت. دلیل این کاهش این است که با توجه به ایام سوگواری و کاهش معاملات، قیمت ارز تعدیل می شود و تقاضا نیز پایین است و بنابراین قیمت انواع سکه نیز با کاهش نیاز مواجه است. البته افت بیش از 40 دلاری قیمت جهانی طلا نیز در تعدیل قیمت ها موثر است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی کرد: با توجه به اینکه مذاکرات در حال حاضر متوقف شده و در حال بررسی است، به نظر می رسد قیمت سکه، طلا و ارز تا چهار روز آینده تا تعیین تکلیف در همین حد باقی بماند. ..

وی در خصوص حباب سکه نیز اظهار داشت: در ابتدای هفته گذشته به دلیل تعدیل قیمت، حباب سکه در پایین ترین سطح یعنی یک میلیون و 250 هزار تومان قرار داشت و در اواسط هفته به یک میلیون رسید. . 550 هزار تومان اما در پایان هفته دوباره کاهش یافت. در مجموع قیمت هر قطعه سکه در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته با 200 هزار تومان افزایش یک میلیون و 450 هزار تومان است.