تشکیل پرونده قضایی برای دفع نامناسب زباله در دهلران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانمحمد نیک در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس ماده ۷ قانون خدمات پسماند، ماده ۲۴ قانون جلوگیری از مصرف هوا، ماده ۹ قانون حفاظت و توسعه محیط زیست و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی از جمله موضوع آتش زدن زباله در دهلران

وی با اشاره به اینکه سلامت مردم خط قرمز نظام است، گفت: قضاوت نابخردانه سایت قدیم باعث سوختن عمدی یا ناخواسته و ایجاد مشکلات بهداشتی و پاکیزگی محیط زیست شد. و در این راستا دستگاه قضایی با قانون برخورد خواهد کرد.

نیک روش افزود: طبق قانون مصوب مدیریت پسماند 1383 و آیین نامه اجرایی مصوب 1384 و اجرای ماده 22 قانون آیین دادرسی و ماده 25 قانون نظارت و تعقیب حقوق عامه و وظایف نهاد تعقیب در حمایت از حقوق عمومی و حفظ سلامت عمومی و محیط زیست و در واقع تعقیب کیفری شهرستان دهلران موارد فوق را با جدیت دنبال می کند.

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی و دفن زباله در محوطه قدیمی به دلیل همجواری با شهر تهدیدی جدی برای سلامت مردم است، گفت: شهرداری دهلران باید به وظیفه قانونی خود عمل کند تا کنده های انبار شده در محوطه قدیم را به شهر منتقل کند. سایت جدید. و مراقب آن باشید.” دستگاه های مربوطه باید بر اساس اصول جریان ترافیک فعالیت کنند.

معاون دادستان شهرستان دهلران ادامه داد: محیط زیست و مرکز بهداشت باید در این زمینه نظارت کامل داشته باشند و تخلفات شهرداری را که تهدیدی برای سلامت جامعه است به دادسرا اطلاع دهند.