تشک هوشمندی که با کنترل دمای بدن به شما امکان می دهد بخوابید


تشک هوشمند جدید دانشمندان می تواند با تغییرات مربوط به سرما و گرما در قسمت های مختلف بدن فرد را به خواب بیاندازد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، افزایش کیفیت خواب با کنترل دمای بدن انجام می شود. به همین دلیل، دانشمندان سعی کرده اند از عناصر خنک کننده و گرمایشی در قسمت های مختلف تشک هوشمند توسعه یافته برای افزایش کیفیت خواب افراد استفاده کنند. این تشک در اولین آزمایشات توانست 58 درصد سرعت خواب افراد را افزایش دهد.

تشک هوشمند محققان دانشگاه تگزاس شامل عناصر خنک کننده و گرمایشی است که در نقاط خاصی اعمال می شود. این عناصر باعث خواب آلودگی فرد می شود. این تشک هوشمند دارای دو قسمت به عنوان قسمت مرکزی است که به همراه یک بالش می تواند کار گرم کردن دست، پا و گردن را انجام دهد. این سه نقطه از اعضای مهم بدن محسوب می شوند، گرم شدن آنها با افزایش جریان خون و بهبود دفع گرمای بدن همراه است. علاوه بر این، این عمل می تواند دمای بدن را به طور موثرتری کنترل کند.

در تست مربوط به این تشک از 11 نفر استفاده شد که یکی از آنها از آب برای کنترل دمای بدن و دیگری از هوا استفاده کرد. این افراد از این تشک برای خوابیدن زودتر از حد معمول استفاده می کنند. همچنین محققان در طول آزمایش از عملکرد سرمایش و گرمایش این تشک استفاده کردند. در برخی موارد این تشک خاموش می شود. در نهایت این تست نشان می دهد که با کمک عملکرد سرمایش و گرمایش، افراد می توانند 58 درصد سریعتر از شب های دیگر و حتی با تشک خاموش بخوابند و کیفیت خوب آنها نیز افزایش یافته است.