تصویری پیامک های جعلی قضایی همچنان به خالی کردن حساب های مردم ادامه می دهدمهدی نترس شهرآرانیوز فرزاد بهشتی تندری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که بیشتر پرونده های ما در دادگاه جرایم رایانه ای را تشکیل می دهد پیامک های ارسالی از سوی مردم مبنی بر صدور حکم یا تشکیل پرونده است.

وی ادامه داد: فرد با استرس مواجه می شود و لینکی در پایین پیام قرار می گیرد و زمانی که فرد روی آن لینک کلیک می کند اطلاعات حساب فرد دریافت می شود و در نهایت پول از حساب وی برداشت می شود.

بهشتی خاطرنشان می کند: همه شهروندان به این موضوع توجه داشته باشند، تمامی پیامک های ارسالی از سوی دستگاه قضایی به افراد با شماره ADLIRAN ارسال می شود.

سرپرست دادسرای جرایم رایانه ای مشهد ادامه داد: بنابراین هرگونه پیامک با موضوع طرح دعوی، احضاریه، صدور احضاریه و موضوعاتی از این دست از شماره های تبلیغاتی و یا … قطعا کلاهبرداری است; پس وارد لینک نشوید و پرداخت نکنید. دستگاه قضایی برای دیدن اخطاریه پولی نمی خواهد.

به گفته وی، ما روزانه حداقل یک پرونده داریم و متأسفانه متهمان به دلیل شگردهایی که به کار می برند، چندان شناخته شده نیستند.