تصویر پروژه ماه شگفت انگیز دبی + عکس


گزارش کردن ثریا دبی قصد دارد در سال های آینده یک ماه مصنوعی با قابلیت های منحصر به فرد داشته باشد تا بتواند با ساخت این پروژه سالانه گردشگران بیشتری را به این شهر جذب کند.

این اقامتگاه توریستی 5 میلیارد دلاری که قرار است در دبی ساخته شود «مون دبی» نام دارد و در سال 2027 به واقعیت تبدیل خواهد شد.

آغاز این پروژه بلندپروازانه اولین بار در سال گذشته اعلام شد و اکنون یکی از بنیانگذاران این پروژه فاش کرده است که افراد پشت سر این پروژه سخت در تلاش برای تحقق آن هستند.

پیشنهاد طراحی و توسعه این سازه توسط Sandra J. Matthews (Sandra G. Matthews) و “Michael R. Henderson” (Michael R. Henderson) و پروژه طراحی شده است تا در مدت 48 ماه ساخته شود و ارتفاع کل آن خواهد بود. 735 فوت (224 متر) باشد.

هندرسون در سال 2021 در گفتگو با مجله فوربس گفت: این پروژه احتمالاً به جای لاس وگاس در امارات متحده عربی یا چین آغاز خواهد شد.

متیوز و هندرسون یکی از بنیانگذاران این پروژه در گفتگو با مجله تجاری عرب گفت: دبی مون بزرگترین و موفق ترین پروژه گردشگری مدرن در کل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است و به دلیل جذابیت جهانی آن، گردشگران بیشتری را جذب می کند و به راحتی سالانه 10 میلیون گردشگر تولید می کند.” بازدید کننده داشته باشد

در حال حاضر، بنیانگذاران این پروژه قصد دارند طرحی را برای نمایش آن در سال 2023 اجرا کنند، جایی که برنامه قمری برای دارندگان مجوز منطقه ای نمایش داده می شود. هندرسون گفت: یکی از این نمایشگاه ها در منطقه MENA احتمالا دبی امارات و نمایشگاه های دیگر احتمالا در عربستان سعودی، قطر، بحرین و کویت برگزار می شود.

وی افزود: پس از تکمیل فرآیند مجوز در منطقه منا و انتخاب مکان دقیق، برنامه پیش توسعه یک ساله و سپس برنامه ساخت و ساز چهار ساله آغاز می شود.

پیشنهاد شده است که ماه دبی تحت گواهی طلای استاندارد طراحی محیطی و انرژی (استاندارد پنج ستاره) ساخته و به بهره برداری برسد.

تمرکز این استراحتگاه بر معماری، مهندسی، طراحی و تکنولوژی پیشرو است. این سازه همچنین یک سکوی آموزشی برای آژانس های فضایی مختلف و فضانوردان آنها را در خود جای خواهد داد.

مهمانانی که از ماه بازدید می کنند از یک استراحتگاه سلامتی طبیعی، یک کلوپ شبانه، فضای رویداد، فضای ملاقات جهانی، یک سالن استراحت و یک سفر دریایی نامعلوم در ماه لذت خواهند برد.

امارات متحده عربی در حال حاضر در حال بررسی فرصت هایی در زمینه اکتشاف اجرام آسمانی، توسعه فناوری ارتباطات ماهواره ای و استفاده از آخرین فناوری های فضایی در کاربردهای زمینی است. اخیراً این کشور 820 میلیون دلار برای برنامه فضایی جاه طلبانه خود با برنامه ریزی اولیه برای ساخت ماهواره اختصاص داده است.

برای کمک به بازدیدکنندگانی که نمی توانند به برنامه گردشگری فضایی جف بزوس یا ایلان ماسک دسترسی پیدا کنند، این پروژه فرصتی عالی برای تجربه گردشگری فضایی به روشی متفاوت ارائه می دهد. علاوه بر این، مهمانان می توانند برای رزرو یکی از 300 اقامتگاه مجلل و خصوصی این سازه به نام “ویلاهای آسمان” و در قسمت بالای دایره مانند ساختمان اصلی، برنامه ریزی کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا