تظاهرات چند هزار آمریکایی برای تشدید کنترل اسلحه


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، افزایش تیراندازی های بی رویه در آمریکا و افزایش تلفات خشونت های مسلحانه به دلیل بی تفاوتی مقامات کاخ سفید و فشارهای لابی گری سازندگان اسلحه نیز در حال افزایش است. صدا. به مردم آمریکا

هزاران نفر صبح یکشنبه (به وقت ایران) در واشنگتن و دیگر شهرهای ایالات متحده تظاهرات کردند تا خواستار تصویب قانونی با هدف جلوگیری از خشونت با اسلحه در پی قتل ماه گذشته یک مدرسه ابتدایی در تگزاس شوند.

به گزارش ای بی سی نیوز، جنبش “Walk for Our Lives” که توسط دانش آموزان بازماندگان دبیرستان فلوریدا در سال 2018 تأسیس شد، بیش از 450 تظاهرات در سراسر ایالات متحده از جمله نیویورک گزارش داد. لس آنجلس و شیکاگو در حال برنامه ریزی هستند.

تظاهرکنندگان روز شنبه (به وقت محلی) گفتند که در واشنگتن، 40000 نفر در مرکز خرید مرکزی (مرکز خرید ملی) در نزدیکی بنای یادبود جورج واشنگتن تجمع کرده بودند.

تظاهرات واشنگتن، البته، لحظه‌ای وحشت را نسبت به آنچه در حال تجمع بود، تجربه کرد. در حین سخنرانی یکی از اعضای جنبش ضد سلاح، شخصی به سرعت به محل حادثه شتافت که باعث شد مردم شروع به فرار کنند و فریاد بزنند. اما افراد غیر مسلح به سرعت دستگیر شدند و سخنران به مردم اطمینان داد که هیچ تهدیدی وجود ندارد.

به گزارش آی بی سی نیوز، سازمان دهندگان تظاهرات در سراسر ایالات متحده می گویند که تظاهرات، به ویژه در واشنگتن، پیامی ساده به رهبران سیاسی این کشور ارسال می کند که «تطابق پذیری شما می تواند به جان آمریکایی ها بیفتد».

چند روز پیش تیراندازی در بیمارستانی در اوکلاهاما منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر و زخمی شدن تعداد زیادی از جمله قاتل شد. (جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش آرشیو خشونت مسلحانه، در سال جاری ۲۴۰ تیراندازی کور در ایالات متحده رخ داده است. تعداد تیراندازی های بی رویه در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال 2021، نزدیک به 700 تیراندازی رخ داده است. این در حالی است که در سال 2020 شماره 611 و یک سال بعد به 417 رسید.

انتهای پیام/ خ
برای صفحه اول پیشنهاد دهید