تعمیر انواع یخچال فریزر در سریع ترین زمان ممکن با تیم ویرا پارسیان


یخچال یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین وسایل در هر آشپزخانه ای است که از فساد مواد غذایی، انواع غذاها و داروها جلوگیری می کند. خرابی یخچال فریزر یکی از چالش هایی است که هر فردی ممکن است با آن روبرو شود در ادامه اطلاعاتی در مورد علائم و نشانه های خرابی یخچال فریزر ال جی و همچنین تعمیر یخچال فریزر در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

برخی از علائم خرابی یخچال را شناسایی کنید

علائم و نشانه هایی که در مقاله بعدی به شما خواهیم گفت در تمامی یخچال ها و فریزرها قابل استفاده است. برخی از این علائم عبارتند از:

در یخچال خنک نمی شود

سرد نشدن یخچال فریزر و دمای بالای آن می تواند به خراب شدن ترموستات، گاز شارژ، لاستیک درب، کمپرسور و فن در انواع یخچال فریزر مربوط باشد. در این صورت بهتر است تعمیر یخچال خود را به تکنسین های مجرب و حرفه ای ویرا پارسیان که در زمینه تعمیرات انواع برندهای یخچال به ویژه -تعمیر یخچال Depoint متخصص هستند، بسپارید.

یخ ساز کار نمی کند

یخ‌ساز که یخ نمی‌سازد می‌تواند با اکثر یخچال‌های ساید بای ساید که نیاز به تعمیر دارند اتفاق بیفتد.

چراغ فیلتر آب را روشن کنید

فعال شدن دزدگیر فیلتر آب هشداری برای تعویض فیلتر داخل و فیلتر پشت یخچال است.

مواد غذایی غیر منجمد در فریزر

بروز این مشکل ممکن است به دلیل خرابی ترموستات، لاستیک درب یخچال، کمپرسور، شارژ گاز، خرابی فن و خرابی یخ زدایی (در یخچال های یخ زدایی) باشد. در این صورت تکنسین های متخصص در زمینه تعمیرات یخچال فریزر پس از عیب یابی این دستگاه را تعمیر و مشکل را برطرف می کنند.

موتور یخچال بیش از حد گرم می شود

ممکن است موتور یخچال در حین کار داغ شود. این گرمایش تا 70 درجه سانتیگراد کاملا طبیعی است. اما اگر دمای موتور از این مقدار بیشتر شود، فیوز محافظ یخچال فعال شده و موتور دستگاه را خاموش می کند. در این حالت یخچال فریزر نمی تواند به کار خود ادامه دهد و باید در اسرع وقت تعمیر شود.

فراستینگ در یخچال

خرابی المنت یخچال فریزر یکی از دلایل سردی یخچال NoFrost می باشد.

صدای یخچال فریزر

صدای یخچال فریزر در هنگام کار می تواند مربوط به اختلال در پایه های موتور، فن ها و سایر لوازم جانبی موتور باشد. در این صورت یخچال باید تعمیر شود.

یخچال روشن نمی شود

ممکن است یخچال به دلایل زیر روشن نشود:

 • عدم اتصال دستگاه به برق
 • دو شاخه یا سیم اتصال معیوب است
 • خرابی ترموستات
 • خرابی اضافه بار (فیوز محافظ کمپرسور)
 • خرابی موتور

یخ زدایی بیش از حد اواپراتور یخچال

اگر اواپراتور یخچال شما یخ می زند، ممکن است یکی از دلایل زیر باشد:

 1. ممکن است یخچال را در مکانی گرم و مرطوب قرار داده باشید. در این حالت هر بار که درب یخچال را باز می کنید گرما و رطوبت زیادی وارد یخچال می شود که باعث گرم شدن بیش از حد اواپراتور می شود.
 2. لاستیک های آسیب دیده اطراف درب یخچال فریزر باعث ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال می شود. اگر لاستیک دور درب یخچال حالت اولیه خود را از دست داده است می توانید با سشوار و آب جوش آن را تعمیر کنید و یا اگر خوب نیست آن را تعویض کنید.
 3. ممکن است درب یخچال به دلیل تنظیم نشدن لولاهای درب و لاستیک به درستی بسته نشود.

اگر هیچ مشکلی با موارد ذکر شده در بالا در یخچال شما وجود ندارد، سیستم یخ زدایی یخچال شامل سنسورهای یخ زدایی، ترموفیوزها و المنت ها را بررسی کنید.

یخ زدن قسمت های اواپراتور و خنک نکردن قسمت های دیگر

این مشکل می تواند به دو دلیل زیر رخ دهد:

 • گرفتگی لوله های ترازون یخچال
 • نشت گاز در یخچال

ناهنجاری صدای یخچال

صدای زیاد یخچال فریزر در حین کار ممکن است به دلیل خرابی موتور، شل بودن اتصالات موتور به شاسی دستگاه، خرابی فن و خارج از خط بودن یخچال باشد. اگر متوجه شدید که یخچال شما در حین کار صدای بلندی دارد، با تکنسین های ماهر و با تجربه تماس بگیرید تا پس از رسیدن به محل، یخچال شما را تعمیر کنند.

کارکرد کامل یخچال

عللی مانند خراب شدن لاستیک اطراف درب، آلودگی لوله های کندانسور یا خرابی این قطعه، خرابی سنسور یخچال، آسیب به ترموستات، آسیب به کمپرسور، یخ زدا و اواپراتور می تواند باعث کارکرد مداوم فریزر در یخچال و فریزر خاموش نمی شود.. برای رفع این مشکل لازم است تعمیر یخچال خود را به افراد مجرب و ماهر بسپارید.

سرو منظم یخچال

برای افزایش طول عمر یخچال و بهبود عملکرد آن، هر چند وقت یکبار و هر چند ماه یکبار دستگاه خود را سرویس کنید. یکی از مزایای سرویس منظم یخچال، جلوگیری از آسیب رساندن به یخچال، افزایش عمر آن و عدم پرداخت هزینه های سنگین تعمیر یخچال است. مراکز زیادی در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی فعالیت می کنند. اما نکته ای که بسیار مهم است این است که این مراکز مجاز و معتبر هستند. در مقاله بعدی یکی از معتبرترین مراکز تعمیر انواع لوازم خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد.

وب سایت ویرا پارسیان

ویرا پارسیان یکی از معتبرترین وب سایت ها با سابقه ای موفق و درخشان در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی می باشد. شما می توانید به دو روش زیر از خدمات وب سایت ورا پارسیان بهره مند شوید:

 1. در سایت ویرا پارسیان مطالب آموزشی در زمینه تعمیر، نگهداری و مراقبت از انواع لوازم خانگی اعم از یخچال فریزر قرار داده شده است. با ورود به این سایت از این مطالب مفید بهره مند خواهید شد.
 2. در صورت خرابی یخچال می توانید با این وب سایت تماس بگیرید. تکنسین های مجرب و حرفه ای سایت ویرا پارسیان در کمترین زمان ممکن به سایت رسیده و یخچال شما را تعمیر می کنند. برای آشنایی بیشتر با وب سایت ورا پارسیان می توانید با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.