تغذیه با شیر مادر و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده است


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای رشد نوزاد است ، تأکید بر شیر مادر ، به ویژه برای نوزادان در عرض شش ماه زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و اضطراب مادر شیردهی در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها نگران روزه داری است.

در اینجا به برخی از سوالات متداول پاسخ داده شده است:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات حوضه غذای کافی و مایعات سالم دریافت می کنید افطار تا سحر مشکلی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیم خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا داشتن بیماری خاص (به ویژه دیابت) ؛ کودکان ضعیف و کم وزن یا بیمار دارند؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزاد هنوز آنجاست ، با آهن کمتر ، ابتدا باید به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در ماه های اول زندگی نوزاد بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل و صحیح نباشد ، بدن مادر موجود نیست او خودش ترکیب شیر را تکمیل می کرد ، می توانست باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان مادران می شود اگر این مدل وجود ندارد و مادر روزه است ، مادر باید آسیب ببیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر نتواند در طول روز به سلامتی آسیب برساند مقدار مورد نیاز شیر کودک را خودتان تهیه کنید ، روزه داری معیوب است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول شبانه روز بین افطار و سها به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه هستید آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک نوع مسئله است مقدار تغذیه و ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. شما تحقیق کردید درک اجزای اصلی شیر توسط راجر چشم را به طور قابل توجهی تغییر می دهد گرفتن نیست.
تفاوت در حجم شیر مادر متفاوت است اما معمولاً اندکی است آنها میزان تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند لذت ببرید و به فعالیت روزانه مادر بازگردید.

آیا سن نوزاد مهم است؟

از 4 تا 6 ماهگی نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می کند و پس از آن به تدریج غذای کمکی مصرف کرد. اکثر کارشناسان توصیه می کنند وقتی فرزندتان غذای کمکی مصرف نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز نوزاد را تامین کند.
تصمیم گیری درباره روزه گرفتن از 6 تا 12 ماهگی وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر نوزاد باید وزن مناسبی داشته باشد و رشد کند و خوب غذا بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سالگی ، به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر با رژیم غذایی سالم و کافی کمتر از قبل استفاده می کنید به راحتی سریع.
به طور کلی ، تغذیه با شیر مادر با تغذیه مناسب ، دریافت مایعات کافی ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید شیر دادن به نوزاد بین افطار و سها برای او آسان است که روزه بگیرد.

آیا وزن نوزاد و مادر هنگام روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و زمان تصمیم گیری روزه مادر جزء م effectiveثر در تصمیم گیری. اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مطلوب باشد چه به سوء تغذیه به دلیل افزایش سن و چه انحنای رشد اشاره داشته باشد این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری تسبیح در نظر گرفته شود در نظر گرفته خواهد شد. حتی در چنین شرایطی اگر کودک یک ساله باشد دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او آمد و گفت بچه من چند ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و متواضع است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نباید روزه بگیرد یا مانند یک روز باشد در ضمن روزه بگیرید. یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن برای او دارداو بسیار جوان است و یک فرزند 8 ماهه دارد. باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

فصل رمضان و ماه رمضان چیست؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان بدون ساعت های بیشتر گرسنه و تشنه می مانید ، به دلیل گرما آب بیشتری تبخیر می شود او مادر است. بنابراین ، باید بین افطار و صحا دقت کنید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید نخواهی کرد.
حالا چون ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی بنوشید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید خانگی درست کنید و شکر کمتری استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف تعریق با تخم مرغ شربت دار و شربت (گربه ، نستورتیوم و غیره) بخورید که پر از نمک های مختلف است.

کلمات اخر:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
مطلوب (سوره بقره 183 و 184 آیه). آن ناراحتی و استرس برتون از روزه نگرفتن رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود ممکن است باعث شیر یا بی اشتهایی شود.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید