تغذیه موقت – رژیم لاغری


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی خود وزن کم کنیم

سه رکن کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). اگرچه دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار گرفته اند ، اما ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشیم و چه در مهمانی بیرون ، تأخیر خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه موقت چیست؟

تغذیه موقت الگوهای غذا خوردن را با ساعت بیولوژیکی شما هماهنگ می کند. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه های بیداری ، ریتم های هورمونی ، ریتم های انتقال دهنده های عصبی و الگوها. هر روز یک میان وعده خاص بخورید؟).

تغذیه موقتی در سال 1986 ، یک متخصص تغذیه فرانسوی ، دکتر. این توسط آلن دلابائوس و پروفسور ژان روبرت راپاپین توسعه یافته است و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این امر این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه موزون کار می کند ، که ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

چینی ها می گویند که هر قسمت از بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان چینی توصیه می کنند برخی از درمان ها باید در ساعات خاصی از روز انجام شود).

هر دو روش درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان داده است که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و پیوسته از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما آگاه است. این ساعت اصلی همچنین ساعت محیطی کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

بر اساس مطالعه The Big Breakfast ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای مغذی را از آن دریافت می کنید. تحقیقات همچنین نشان داده است که صبحانه شما باید مملو از غذاهای سنگین و سرشار از انرژی باشد و صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان داد که رژیم غذایی سنگین عصر باعث افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های بیولوژیکی کنترل کننده بدن را تغییر داده و در نهایت منجر به افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید آن را ارزان تر کنید و پهنای باند کمتری را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه و ناهار و ناهار تا شام باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما فاصله بین شام روز بعد و صبحانه باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیک هستند.

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند چندین اثر مثبت بر بدن داشته باشد ، مانند:

هضم خوب و جذب مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول کنترل شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

خطر دیابت را کاهش می دهد

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید