تقویت اداره کل راه آهن شرق نیازمند توجه ویژه کشور است


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، «محمدرضا طالبی» نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در مراسم معارفه مدیرکل جدید راه آهن شرق کشور گفت: اداره کل راه آهن شرق کشور. راه آهن یک ظرفیت ملی است و نیازمند نگاه ویژه به اعتبارات ملی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در ادامه تصریح کرد: ظرفیت بالای راه آهن کشور همواره زیربنای سایر فعالیت های عمرانی است و همگان مصمم به ادامه و افزایش ظرفیت در این زمینه هستند.

وی ضمن یادآوری جان باختگان حادثه قطار مشهد – یزد گفت: ایمنی در حمل و نقل ریلی اولویت دارد که استقبال مردم را بیشتر می کند و باید تلاش شود تا این اهمیت حفظ شود که البته در همه حوادث اتفاق افتاده اما حوادث اطراف Rayleigh کمترین.

طالبی با تاکید بر اینکه برای مقابله و تقویت اداره کل راه آهن شرق نیاز به توجه ویژه ملی است، ادامه داد: تقویت ایستگاه ها و نیروی انسانی، صنایع مجاور راه آهن و توسعه ظرفیت تعمیرات باید ادامه و محقق شود.

علی اکبر رحیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز در این جلسه گفت: توسعه صنایع مرتبط با راه آهن یکی از مهمترین مسائل و مطالبات اداره کل راه آهن شرق کشور است و تمامی امکانات و نیازهای شهرستان در اختیار این گام بزرگ است که مورد انتظار مدیر کل است.»

وی تاکید کرد: توسعه راه آهن و توسعه خط دوم و احداث سد و احداث بندر خشک یک نیاز جدی از دیرباز است که در کنار مدیرکل راه آهن شرق ایستاده ایم تا محقق شود. و خواستار توجه ویژه به راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای تقویت نیروی انسانی شد.این اداره کل است.

انتهای پیام/3635
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید