تمدید گذرنامه و صدور کارت ویژه اربعین رایگان است (1 شهریور 1401) + فیلمگزارش کردن شهرآرانیوزرئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: زائران تا تمدید گذرنامه در استان ها به مرزها مراجعه نکنند زیرا فقط گذرنامه در مرزها بررسی می شود.

سردار علی ذوالقدری افزود: به ادارات گذرنامه استان ها اعلام کرده ایم که آماده ثبت درخواست گذرنامه ویژه اربعین و تمدید گذرنامه هستند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در حاشیه جلسه ستاد اربعین با اعلام این خبر گفت: پس از توافق با کشور عراق مقرر شد گذرنامه زائرانی که اعتبار آنها کمتر از شش ماه است و یا اعتبار آنها به پایان رسیده است مهر شود. . در دفاتر گذرنامه در استان ها و شهرستان ها

وی تصریح کرد: همچنین کارت های ویژه اربعین برای زائران بدون گذرنامه در کلانتری +10 صادر می شود و تا چند روز دیگر اعلام می کنیم که مردم چه زمانی به +10 که دفاتر پلیس هستند مراجعه کنند.

سردار ذوالقدری با اشاره به اینکه زمان مراجعه مردم برای تمبر تمدید گذرنامه در پایان هفته اعلام می شود، تاکید کرد: تمدید گذرنامه و صدور گذرنامه ویژه اربعین رایگان است و برای ارسال فقط هزینه ناچیزی دریافت می شود. گذرنامه اربعین از طریق پست.

وی گفت: با توجه به صدور گذرنامه ویژه اربعین، سرعت صدور گذرنامه برای زائران پیش از این 3 برابر شد و در 24 ساعت صادر شد.

منبع: رادیو