توسعه دهندگان برنامه های غیر بازی در اروپا می توانند از یک سیستم پرداخت جایگزین استفاده کنند


گوگل اعلام کرده است که به منظور پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال، توسعه دهندگان برنامه های غیر بازی اکنون می توانند سیستم های پرداخت جایگزین را به کاربران ارائه دهند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، گوگل قصد دارد تا قبل از اجرای قانون بازار دیجیتال در سال 2023 تغییراتی را با هدف رفع نیاز کاربران اعمال کند. به همین دلیل، توسعه دهندگان اکنون می توانند از خدمات پرداخت جایگزین برای کاربران استفاده کنند. البته این توسعه دهندگان همچنان باید یک میلیون دلار از درآمد اولیه خود را به گوگل بپردازند.

طبق اعلام گوگل در وبلاگ خود، این شرکت حدود سه درصد از کارمزد سایر خدمات را کاهش می دهد و تنها 12 درصد از هر تراکنش را پرداخت می کند. بنابراین اگر درآمد سازنده بیش از 1 میلیون دلار باشد، کارمزد به 27 درصد می رسد. به گفته گوگل، این عدد نشان دهنده ارزش پلتفرم اندروید و سیستم خدمات گوگل پلی است و ربطی به پردازش و پرداخت ندارد. بنابراین اپلیکیشن هایی که خدمات پرداخت جایگزین ارائه می کنند از این فروشگاه حذف نمی شوند. اما این سیستم های پرداخت باید بر اساس استانداردهای گوگل استفاده شوند.