«تو تنها نیستی» نماینده استرالیا در آستانه اسکار استبه گزارش شهرآرانیوز; سینمای استرالیا پس از معرفی این فیلم به کشورها برای رقابت در بخش بهترین فیلم بین المللی اسکار 2023، فیلم «تنها نخواهی بود» به کارگردانی «گوران استولوسکی» با بازی «نومی راپاس» را در آکادمی اسکار معرفی کرد.

Nomi Rapace در این فیلم ترسناک در مقدونیه نقش یک زن جوان را بازی می کند که توسط روحی باستانی به جادوگری تبدیل شده است.

«تو تنها نخواهی بود» اولین فیلم استولوفسکی کارگردان مقدونیه-استرالیایی است که در ساندنس 2022 به نمایش درآمد و نامزد دریافت جایزه جهانی سینمای این رویداد سینمایی شد.

«آناماریا مارینکا»، «آلیس انگلرت»، «سارا کلیموسکا» و «کارلوتو کوتا» دیگر بازیگران این فیلم هستند.

سینمای استرالیا پیش از این یک بار برای فیلم «تانا» ساخته مارتین باتلر و «بنتلی دین تانا» در سال 2016 و در سال 2009 برای فیلم «سامسون و دلیلا» ساخته وارویک تورنتون نامزد دریافت جایزه اسکار بین المللی شده است. او به فهرست نامزدهای برتر این شاخه رسید.

کمیته اسکار سینما آذربایجان نیز فیلم «مجدت» ساخته «شمیل علی اف» را برای اسکار ۲۰۲۳ به آکادمی اسکار معرفی کرد.

در حال حاضر بیش از 90 کشور فیلم های خود را برای اسکار 2023 نامزد کرده اند و آکادمی علوم و هنرهای سینمایی پس از بررسی فیلم ها بر اساس قوانین بهترین فیلم بین المللی، فهرستی از فیلم های شایسته رقابت را منتشر کرده است. با آن. دسته بندی.

رکورد بیشترین کشورهای خارجی شرکت کننده در اسکار به سال 2020 برمی گردد که 93 کشور با هم رقابت کردند و باید دید چند کشور برای اسکار بهترین فیلم بین المللی در اسکار 2023 رقابت خواهند کرد و آیا این رکورد امکان پذیر خواهد بود یا خیر. بشکند یا نه

فهرست نامزدهای اولیه این بخش شامل 15 فیلم در 21 دسامبر 2022 (30 آذر) اعلام می شود و پنج نامزد نهایی در 24 ژانویه 2023 (4 بهمن) اعلام می شوند.

نود و پنجمین مراسم اسکار در تاریخ 12 مارس 2023 (21 مارس) در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار می شود.

منبع: ایسنا