تیم تلسکوپ جیمز وب دو تصویر از مشتری منتشر کرد


پس از انتشار اولین تصاویر مربوط به تلسکوپ فضایی جیمز وب، اکنون تیم مهندسی این تلسکوپ دو تصویر با وضوح بالا از سیاره مشتری منتشر کرده است. به گفته ناسا، این دو تصویر در سندی مربوط به موارد آزمایشی این تلسکوپ است که اکنون کشف شده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، در میان تصاویر مربوط به تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا، تصاویری از سیاره مشتری نیز منتشر شد. این عکس زمانی گرفته شده که جیمز وب در حال آزمایش ابزار علمی خود بود. در این تصویر سیاره مشتری با حلقه ها و سه قمر خود دیده می شود.

تصویر مشتری توسط دوربین مادون قرمز نزدیک تلسکوپ با استفاده از دو فیلتر مختلف در دو طول موج مختلف نور، مربوط به بخش راه اندازی جیمز وب و گزارش های دقیق در مورد ابزار علمی تلسکوپ گرفته شده است. در آن زمان تصویربرداری از مشتری به عنوان آزمایشی برای اطمینان از عملکرد این رصدخانه فضایی انجام شد تا بتوانند عملکرد آن را در ردیابی اجرام پرسرعت در منظومه شمسی بسنجند. البته از 9 هدف متحرک دیگر نیز برای آزمایش در کنار مشتری استفاده شد و جیمز وب نشان داد که می تواند در ردیابی اجسام متحرک به خوبی عمل کند. از این موضوع می توان برای مطالعه دنباله دارها، سیارات نزدیک به زمین یا اجرام بین ستاره ای استفاده کرد.

بر اساس گزارش پرتاب ناسا، هر دو تصویر با طول موج کوتاه و بلند از مشتری پردازش نشده و با وضوح کامل نیستند و تنها برای آزمایش ابزار جیمز وب گنجانده شده اند.

برای مشاهده سایر اخبار به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.