ثبت نام بیش از 3 میلیون و 200 هزار زائر اربعین در پایگاه خبری سامانه آنلاین سماح قدسبه گزارش قدس آنلاین، سیدصادق حسینی در بازدید از موکب حضرت فاطمه معصومه(س) در جمع مردم قم مقدسه با اشاره به فعالیت های سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی می گوید: سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی مسئولیت کمیته ثبت نام و اعزام را بر عهده دارد که در این راستا مسئولیت ثبت نام و اعزام، کمک و راهنمایی زائران و مالباختگان و همچنین مدیریت بیمه را بر عهده دارد.

وی افزود: در این راستا بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند که از این تعداد بیش از دو میلیون و 750 هزار نفر ثبت نام خود را تکمیل و بیمه شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برآوردها نشان می دهد تعداد افرادی که این سفر را انجام داده اند از ثبت نام کنندگان بیشتر است بنابراین به متقاضیانی که قصد سفر یا سفر دارند توصیه اکید می کنیم به دلیل استفاده از ثبت نام خود را لغو کنند. بیمه اربعین در سامانه سماح و تنها با 18 هزار تومان از خدمات بیمه ای بهره مند شد.

وی با اشاره به استانداردهای در نظر گرفته شده توسط رئیس اربعین گفت: موکب مردم قم یکی از بهترین و بهترین موکب ها است چرا که اسکان، پذیرایی، غسل و برنامه های فرهنگی را در کنار هم دارد و کم نظیر است. برای دیدن یک موکب که همه آنها با هم هستند

حسینی در پایان گفت: موکب حضرت فاطمه معصومه(س) توسط مردم شهر مقدس قم یک موکب کامل و مثال زدنی است، البته من تعجب نمی کنم زیرا مردم قم تولید کرده اند. رویدادهای بزرگ در تاریخ

منبع: فارس