جانشین احتمالی نیسان آبی در ایران را بشناسید


گزارش کردن شهرآرانیوزشرکت زامیاد سال هاست که به عنوان یکی از خودروسازان در سایپا فعالیت می کند و عمده تولیدات محصولات آن در زمینه وانت، کامیون، مینی بوس و اتوبوس است. چند ماه پیش مطلع شدیم که این شرکت قصد دارد به زودی از وانت دو کابین با نام صحرا رونمایی کند.

تولید نمونه اولیه ون ساهارا تایید شده است

به گفته خود شرکت زامیاد، صحرا اولین وانتی است که بر روی پلت فرم انحصاری این شرکت سوار می شود و پلت فرم مذکور با بهره گیری از نظرات مشتریان در مورد وانت Z24 و بهبود عیوب اساسی طراحی شده است. پلت فرم قبلی اگر به اطلاعیه های شرکت زامیاد دقت کنیم متوجه می شویم که وانت صحرا جایگزین قطعی وانت زامیاد است چرا که این شرکت همواره از وانت نیسان به عنوان پلت فرم قبلی یاد می کند.

جانشین احتمالی نیسان آبی در ایران را بشناسید

چندی پیش زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا از پلتفرم ویژه ای به نام زامیاد Z1V1 رونمایی کرد و اکنون اولین محصول مبتنی بر این خودرو معرفی و تولید شده است. این دو وانت کابین که خارجی ها به آنها پیکاپ می گویند صحرا نامیده می شوند. خبر تعجب آور این است که همین چند ماه پیش نسخه ای از وانت دو کابین زامیاد وارد خطوط مونتاژ شد و تولید شد.

جالب است که طبق آخرین اظهارات مدیران شرکت زامیاد، اولین نسخه از این پیکاپ دو کابین باید در اواخر سال 1401 وارد بازار شود. فعلاً تنها کاری که می‌توانیم بکنیم این است که منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این وانت دو کابین به پایان می‌رسد یا خیر. به وعده هایش

البته از سطح آپشن ها و امکانات رفاهی این خودرو اطلاعی نداریم، اما در خصوص جزئیات فنی می توان گفت که وانت صحرا مجهز به موتور ارتقا یافته M24 پلاس است و اطلاعاتی از خروجی های این خودرو در دست نیست. دستگاه. منتشر شده. موتور M24 در نهایت 94 اسب بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور تولید خواهد کرد.

پلتفرم Z1V1 چیست؟

هدف شرکت زامیاد از تولید و طراحی پلت فرم جدید Z1V1 ایجاد یک شاسی محرک عریض با مجموعه های جدید شامل سیستم تعلیق جلو، سیستم فرمان، ترمز و دیفرانسیل جلو جدید است. اما باید توجه داشت که ساخت چنین پلتفرمی فقط برای پیکاپ نیست.

شرکت زامیاد قصد دارد در آینده نزدیک از این پلتفرم برای سایر محصولات خود مانند وانت ۱۳ و یک نفر استفاده کند. وانت زامیاد نیز به همراه دو وانت کابین راهی بازار ایران خواهد شد.

منبع: زومیت