جزئیات پرداخت یارانه به بازماندگان اعلام شد


سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه ها پس از اعتراض برخی بازماندگان از یارانه نقدی معیشت و رسیدگی به اعتراض آنها از اضافه شدن حدود دو میلیون نفر به یارانه بگیران و پرونده سرپرستان خانه هایی خبر داد. بررسی شده حذف شدند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، پرداخت یارانه های جدید از اردیبهشت ماه سال جاری با عنوان یارانه نقدی کمک معیشتی آغاز شد که بسیاری از یارانه بگیران حذف شدند که اکثر آنها به این تصمیم معترض بودند. البته ستاد هدفمندی یارانه ها از همان زمان اعلام کرده است که افراد مستثنی شده می توانند از طریق سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به ثبت نام و پیگیری اعتراض خود اقدام کنند.

بر اساس اطلاعیه ستاد هدفمندی یارانه ها، یارانه نقدی یکصد و چهلمین دوره کمک معیشتی براساس اعشار اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق روال معمول به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. و از ساعت 24 چهارشنبه هفته گذشته (30 مهرماه) حذف خواهد شد.

طیبه حسینی، سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه ها در گفت وگو با ایسنا، درباره جزئیات پرداخت این دور یارانه که از اردیبهشت ماه سال جاری و دور یکصد و سی و پنجم، یک میلیون خانوار 690 هزار و 957 خانوار داشته اند، گفت: معادل پنج میلیون و 922 هزار و 806 نفر یارانه پرداخت شده است که از فهرست یارانه بگیران حذف و دهمین نفر معرفی شده اند.

2 میلیون نفر به جمعیت یارانه بگیران اضافه شد

وی افزود: در پی اعتراض حذف شدگان از یارانه و بازماندگان، درخواست 507 هزار و 930 نفر از سرپرستان خانوار تا ابتدای شهریورماه سال جاری مورد بررسی و بررسی مجدد قرار گرفت و مورد پذیرش قرار گرفت. اگر بخواهیم جمعیت هر خانوار را حدود سه نفر در نظر بگیریم، می توان گفت که حدود دو میلیون نفر به تعداد یارانه بگیران اضافه شده است.

سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه ها با بیان اینکه آمار پرداخت یارانه شهریور و مهرماه هنوز تکمیل نشده است، گفت: پرونده سرپرستان خانوار حذف شده نیز در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، اما بر اساس آخرین آمار دریافتی، حدود 76 میلیون نفر در ماه حدود 27 همات یارانه دریافت می کنند و در ماه های گذشته نیز افراد اضافی مذکور حدود پنج همات به یارانه پرداختی دولت اضافه کرده اند. .

همچنین بر اساس اطلاعیه رسمی ستاد هدفمندی یارانه ها، همچنان امکان مخالفت با حذف یارانه سرپرستان خانوارها و کسانی که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده و درخواست بررسی خود را در سامانه وزارت خانه ثبت کرده اند، وجود دارد. تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صورتی که بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی وزارت رفاه مشمول دهک اول تا نهم شوند، یارانه مهر ماه را طبق دهک اعلام شده با یارانه دریافت می کنند. معوقه

همچنین افرادی که تا مهرماه برای دریافت یارانه ثبت نام می کنند، در صورت احتساب دهک های یکم تا نهم، در مهرماه با معوقات یارانه ای یارانه دریافت می کنند.

ثبت نام برای افرادی که هنوز یارانه نقدی دریافت نکرده اند یا متقاضیان جدیدی که یارانه دریافت خواهند کرد همچنان ادامه دارد. این افراد می توانند با مراجعه به سایت پنجره خدمات هوشمند ملی، خانوار خود را ثبت نام کنند. برای ثبت نام در این سامانه همراه داشتن شماره تلفن همراه نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره حساب بانکی سرپرست خانوار متقاضی جدید الزامی است. . یا بازمانده یارانه همچنین برای اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود می توانند کد دستوری #43857*4* (کد ملی 4 ستاره مربع 43857) را با شماره تلفن همراه خود شماره گیری کنند.