جویندگان طلا در جشنواره ونیز – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم ونیز که هر ساله جشنواره های پاییزی و در نتیجه فصل اسکار را آغاز می کند، همواره فیلم های امیدوارکننده زیادی را روانه جوایز اسکار می کند و در واقع تنها در دهه اخیر چهار فیلم . فیلم ها در میان 10 آخرین برنده اسکار بهترین فیلم از جمله «اسپات لایت»، «بریدمن»، «شکل آب»، «سرزمین آواره ها» اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم ونیز تجربه کردند.

فهرست فیلم‌های هفتاد و نهمین دوره قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان که از 31 آگوست تا 10 سپتامبر (9 تا 19 سپتامبر) در ایتالیا برگزار می‌شود و هیئت داوران مسابقه اصلی به ریاست جولیان مور به شرح زیر است. مثل همیشه پر از این گروهی از جویندگان طلاست.

فیلم های تولید شده توسط نتفلیکس راهی به جشنواره معتبر کن ندارند زیرا طبق قوانین کن، فیلم های این رویداد سینمایی باید قبل از اکران در سیستم اکران آنلاین اکران شوند، اما جشنواره ونیز با آن چالش مواجه نیست. و سال گذشته دو فیلم “قدرت سگ” و “دست خدا” محصولات نتفلیکس را افتتاح کردند (اولی برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی و دومی نامزد جایزه بهترین فیلم بین المللی شد) و امسال چهار فیلم از The 23 فیلم در رقابت اصلی در ونیز از نتفلیکس.

ونیز «سفید برفی»، جدیدترین اثر نوآ بامباخ، کارگردانی که «داستان ازدواج» را برای اولین بار در ونیز به نمایش گذاشت، افتتاح کرد. «سفید برفی» با بازی «آدام دوار» و «گرتا گرویگ» ظاهرا آنقدر فیلم قدرتمندی است که با آن جشنواره فیلم نیویورک را افتتاح خواهد کرد.

نتفلیکس همچنین با فیلم «باردو» ساخته الخاندرو ایناریتو، کارگردان مشهور مکزیکی که دومین اسکار بهترین کارگردانی خود را با فیلم قبلی خود «بازگشته» دریافت کرد، در ونیز حضور خواهد داشت. «بلوند» ساخته «اندرو دومینیک» که گفته می شود با بازی درخشان «آنا دی آرماس» در نقش «مرلین مونرو» همراه با فیلم فرانسوی زبان «آتنا» ساخته «رومن گاوراس» همراه است. دو فیلم دیگر در نتفلیکس در بخش مسابقه ونیز است.

از دیگر فیلم های مطرح رقابت ونیز که شانس درخشش در اسکار را دارند می توان به «تار» با بازی کیت بلانشت، اولین فیلم تاد فیلد پس از 16 سال، «پسر» با بازی هیو جکمن اشاره کرد. دنباله فلورین زلر بر «پدر» با بازی آنتونی هاپکینز، «نهنگ» به کارگردانی «دارن آرنوفسکی» که گفته می شود با بازگشت درخشان برندان فریزر به سینما، «استخوان و همه» همراه خواهد بود، جایی که فیلمساز ایتالیایی که لوکا گوادانینو با ستارگانی مانند همکاری کرد. تیموتی شالامه، کالین فارل و برندان گلیسون، و مستند داستانی «همه زیبایی و خونریزی» اثر مستندساز برنده اسکار، لورا پویتراس (همراه با شهروند) فاور).

انتهای پیام/

منبع: ایسنا