حباب سکه بیش از یک میلیون تومان است


بر اساس تحلیل دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت بازار داخلی سکه و طلا در هفته گذشته، با وجود وضعیت تقریبا آرام قیمت طلا در بازارهای جهانی، پس از افزایش نوسانات قیمت طلا در بازارهای جهانی. نرخ ارز در بازارهای داخلی، قیمت سکه و طلا که در چند هفته اخیر روند نزولی خوبی داشته، تغییر کرده و دوباره افزایش یافته است. این در حالی است که حباب سکه بیش از یک میلیون تومان است.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، نادر بذرافشان در این باره گفت: بازار ارز از ابتدای هفته گذشته تا روز چهارشنبه از ثبات نسبی برخوردار بود، اما از روز چهارشنبه این بازار (بازار ارز) با افزایش نوسانات همراه است. . این در حالی است که قیمت طلا در بازارهای جهانی به مسیر پرقدرت خود ادامه می‌دهد و تغییر خاصی در این بازار مشاهده نمی‌شود و تنها سه دلار افزایش قیمت اونس در جهان طی هفته مشاهده شد. از سوی دیگر، در بازارهای داخلی با وجود ثبات نسبی قیمت ها در ابتدای هفته و بدون نوسانات محسوس، در روزهای پایانی هفته با توجه به افزایش نوسانات – همچنین نرخ ارز، بازار سکه و طلا نیز روند صعودی را نشان می دهد.

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: افزایش بزرگ قیمت ها از بعدازظهر چهارشنبه آغاز شد و تا روز پنجشنبه (آخرین ساعت کاری بازار) ادامه داشت. بنابراین در مجموع هر مثقال طلای 17 عیار نسبت به ابتدای هفته 280 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 64 هزار تومان افزایش یافت. بنابراین گزارش، در پایان هفته هر مثقال طلای 17 عیار پنج میلیون و 580 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 289 هزار تومان فروخته شد.

سکه طرح جدید 800 هزار تومان گران شد

وی افزود: بر اساس آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه)، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با حدود 800 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته، 13 میلیون و 920 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام … طرح قدیم با 300 هزار تومان افزایش 13 میلیون و 100 هزار تومان قیمت دارند. نیم سکه و ربع سکه نیز تا پایان هفته 200 هزار تومان افزایش یافت و در آخرین معاملات هفته، قیمت نیم سکه 7 میلیون و 880 هزار تومان و ربع سکه 4 میلیون و 890 هزار تومان بود. سکه یک گرمی نیز با 150 هزار تومان افزایش به 2 میلیون و 940 هزار تومان رسید. در حال حاضر اونس جهانی طلا در محدوده 1765 دلار قرار دارد.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به ایام ماه محرم هنوز تقاضای زیادی در بازار وجود ندارد. اما همانطور که قبلا اعلام کردم مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند، تاکید می کنم که قیمت به ثبات نسبی و حد پایین تر خود رسیده است. اما از اواسط هفته روند قیمت ها به دلیل افزایش نرخ ارز افزایش یافته است که بخشی از آن ناشی از اخبار سیاسی-اقتصادی در سطح جهانی و بخشی به دلیل افزایش نوسانات نرخ ارز در بازار داخلی و این دلیل بازار داخلی سکه و طلا است

حباب 200 هزار تومانی سکه بزرگتر شد

بذرافشان در خصوص آخرین وضعیت حباب سکه گفت: حباب سکه در هفته جاری نسبت به ابتدای هفته حدود 200 هزار تومان افزایش داشت و در محدوده یک میلیون و 370 هزار تومان قرار دارد.

شایان ذکر است که افزایش قیمت در بازار داخلی سکه و طلا در حالی دوباره رخ داده است که بازار از اواسط تیرماه در مسیر نزولی قرار گرفته و عموما با اندک فراز و نشیب در مسیر کاهش قیمت است. . اما اکنون پس از گذشت حدود یک سال و نیم، بازار سکه و طلا تحت تاثیر نوسانات فزاینده نرخ ارز دوباره رشد کرده است. در رابطه با حباب سکه نیز می توان گفت که حباب سکه تا هفته گذشته (هفته منتهی به 7 مردادماه) با افت قیمت همراه بود و تا یک میلیون و 100 هزار تومان مصرف شد. اما باز هم با افزایش قیمت ها بزرگتر شد.