حوادث سیستان و بلوچستان در دست نفوذی های دشمن است


برائت امام جمعه اهل سنت زاهدان از حوادث روز

مولوی عبدالحمید از مردم استان سیستان و بلوچستان خواست به شایعات مطرح شده در این شهرستان گوش ندهند.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، امام جمعه اهل سنت شهرستان زاهدان که ساعتی پس از حوادث زاهدان با مردم ساکن در شبکه استانی صحبت می کرد، افزود: شیعه و سنی که در استان با هم زندگی می کنند. برای سال و حوادث حادثه امروز توسط عوامل نفوذی دشمن رخ داد و در این راستا مردم استان باید هوشیار و مراقب باشند تا حوادث بدتر نشود.

عبدالحمید افزود: از عوامل نیروی انتظامی و انتظامی استان تقاضا داریم برای برخورد با عاملان اغتشاشات امروز مصمم باشند.

به گزارش ایسنا، ظهر امروز چند مرد مسلح ناشناس به کلانتری 16 زاهدان حمله کردند و بر اساس گزارش های اولیه، تعدادی از رهگذران و ماموران مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. در پی این اتفاقات، شورای تامین سیستان و بلوچستان ضمن صدور اطلاعیه ای، مردم را به حفظ آرامش دعوت کرد و از آنها خواست از نزدیک شدن به محل تجمع خودداری کنند.

در اطلاعیه شورای تامین سیستان و بلوچستان آمده است: افرادی که ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی شهر را ناامن کنند، با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل شد.

شورای تامین از مردم سیستان و بلوچستان می‌خواهد به شایعات دشمنان توجه نکنند.

به گفته یک منبع آگاه، پیش از این عملیات تروریستی بسیاری از نمازگزاران نماز جمعه از سنن زاهدان به خیابان ها رفتند. نمازگزاری گفت: مولوی عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه ضمن تاکید بر هوشیاری و خویشتن داری مردم در مواجهه با اخبار و شایعات تجاوز به دختر بلوچ در یکی از ماموران نیروی انتظامی چابهار، این موضوع را بسیار حائز اهمیت دانست. ما آن را تا زمان ابلاغ رسمی به مراجع ذیربط پیگیری خواهیم کرد.

این گزارش حاکی از آن است که نمازگزاران در حال اقامه نماز بودند که عده ای از آنها به کلانتری هجوم بردند و یکی از آنها با اتوبوس به دیوار کلانتری برخورد کرد و قصد داشت دیوار را بشکند و وارد کلانتری شود که موفق نشدند و فقط یک قسمت از دیوار تخریب شده است.