خانواده ای در حال فروش داستان ترسناک خود در سریال سازاها!


داستان مرموز و دلهره آور خانه ای قدیمی که صاحبان آن نامه های تهدیدآمیزی از سوی فردی ناشناس دریافت می کنند، در قالب یک سریال کوتاه به نام «دیده بان» روایت می شود.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا به نقل از الجزیره، سریال «دیده بان» یکی از محبوب ترین سریال های نتفلیکس است که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و جنبه ترسناک داستان را تقویت می کند.

داستان در مورد خانه ای زیبا و مجلل است که بیش از صد سال قدمت دارد و افراد زیادی را به خود جذب می کند. در بین علاقه مندان به سکونت در این خانه قرعه به نام یک خانواده افتاد اما چیزی وجود دارد که جان اعضای این خانواده را به خطر می اندازد.

مجموعه هفت قسمتی «دیده بان» مجموعه ای از ژانر ترسناک و آمیخته با هیجان و تعلیق به نویسندگی و کارگردانی رایان مورفی است. بازیگران این سریال نائومی واتس و بابی کاناواله نقش زوجی را بازی می کنند که تمام پس انداز خود را برای خرید خانه رویایی خود در یکی از محله های نیویورک به کار می گیرند. اما طولی نکشید که این زوج نامه هایی را از یک “سرایدار” که خود نامش را شناسایی کرده بود دریافت کردند که گفته می شد مراقب خانه و ساکنان جدید آن است.

سپس اتفاقات ترسناکی رخ می دهد. به عنوان مثال، پسر حیوان خانگی خانواده کشته می شود و مردم در خانه ظاهر می شوند. این اتفاقات باعث می شود که این زوج به همسایگان خود مشکوک شوند و برای شناسایی هویت واقعی خود «دقت» کنند.

سریال «دیده بان» بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. این داستان در سال 2018 در قالب یک مقاله در مجله نیویورک منتشر شده است.این مقاله داستان زوجی را شرح می دهد که یک خانه قدیمی خریدند و سپس نامه های مشکوکی از یک فرد ناشناس دریافت کردند. نامه اول حاوی متنی دوستانه بود که از خانواده آنها در محله استقبال می کرد، اما سپس نامه های تهدیدآمیزی برای آنها ارسال شد که تهدید سه فرزند خانواده همان فرد بود.

این خانواده خانه مشکوک را تنها 8 ماه پس از خرید آن در سال 2015 فروختند و پس از اینکه مجبور به کاهش قیمت شدند، از مالکان قبلی به دلیل عدم اطلاع از دریافت نامه های مشکوک شکایت کردند.

محتوای سریال برای حفظ جنبه دراماتیک اثر با داستان واقعی متفاوت است. از جمله اینکه قیمت واقعی خانه کمتر از آنچه در سریال آمده است یا اینکه این خانواده هرگز به خانه خریداری شده نقل مکان نکرده اند. مالیات و پول خانه را داده اند اما خانه خالی است. وقتی دوستان از آنها پرسیدند چرا به خانه جدیدشان نقل مکان نمی کنند، این زوج گفتند که درگیر مشکلات قانونی هستند و دوستانشان فکر می کنند که قصد طلاق دارند. آنها در سال 2016 با پولی که از اطرافیانشان قرض گرفته بودند خانه دیگری در مکانی نامعلوم خریدند. زن می خواهد در خانه جدید بماند اما شوهرش مخالف است.

یکی از محرک های اصلی این سریال، نگرانی بیش از حد پدر خانواده در مورد شخصی است که آنها را نوشته است. این نگرانی ها او را دیوانه می کند تا اینکه شغلش را از دست می دهد و از همسرش جدا می شود. وی با ظن به دست داشتن همسایه ها در این نامه ها نامه هایی مشابه نامه هایی که دریافت کرده بود برای آنها ارسال کرد و در نتیجه این اقدامات به سلامت عقل همسرش شک کرد. پدر خانواده در مصاحبه ای با مجله نیویورک اعتراف کرد که نامه هایی مشابه نامه هایی که یک فرد ناشناس برای خانواده اش فرستاده است تا انتقام بگیرد و ترس خود را به همسایه ها برساند.

در داستان واقعی، با وجود اینکه خانواده مذکور هنوز به خانه جدید نقل مکان نکرده‌اند، به خاطر نامه‌هایی که به همسایه‌ها می‌دهند، به خصوص زوجی که پس از تعمیر خانه وارد خانه شده‌اند، مشکوک می‌شوند.

موضوع مشترک سریال و داستان واقعی این است که تاکنون با وجود تحقیقات پلیسی، هویت فرستنده نامه ها مشخص نشده است.

البته این داستان به نفع خانواده مذکور نیز می باشد، آنها نیز با فروش داستان خود درآمد کسب می کنند تا آن را تبدیل به یک بازی در مورد خانه جن زده و نامه های تهدیدآمیز کنند. در پایان سال 2018، چندین استودیو برای خرید حقوق پخش داستان و همچنین حقوق مقاله منتشر شده در مجله نیویورک به رقابت پیوستند.