خبر جدید وزیر آموزش و پرورش از درجه معلمی و همسان سازی حقوق کارکنان طرح «تغذیه رایگان» از سال آینده آغاز می شود.بر اساس گزارش ها شهررانیوزیوسف نوری در جلسه شورای اداری شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار از اختصاص 1500 میلیارد تومان به دانشجویان در ایام کرونا و تابستان امسال به ویژه در مناطق دورافتاده خبر داد و اظهار داشت: این یکی از ابعاد حکومت مردمی است. و باید علت تعطیلی کارخانه ها، آلودگی و سایر مشکلات را بررسی کنیم تا با مشارکت سایر دستگاه های اداری، نظامی، فرهنگی و مذهبی برای حل آن برنامه ریزی کنیم.

وی با تاکید بر پرهیز از اختلاف در جامعه علوی گفت: در جامعه علوی و اسلامی هیچ کس با دیگری اختلافی ندارد مگر اینکه بر اساس «رحمه بینهم» عمل کنیم.

وی دستور کار دولت سیزدهم را یکسان سازی حقوق کارکنان دولت عنوان و خاطرنشان کرد: این موضوع باید در مدلی اجرا شود که به سرنوشت قانون مدیریت خدمات کشوری دچار نشود.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام فعالیت ها و تلاش های دولت سیزدهم برای ارتقای نظام آموزشی گفت: قانون رتبه معلم در دولت تصویب شده و کار آن در حال انجام است و طرح غذای رایگان دانش آموزان از سال آینده آغاز می شود.

وی از اجرای 2100 سالن و زمین ورزشی در مدارس سراسر کشور افزود: دولت 10 برابر بودجه شهرستانی را برای سفرهای استانی اختصاص می دهد.

نوری تخصیص سالانه 7500 میلیارد تومان علاوه بر بودجه آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه را از موفقیت های سفرهای استانی دانست و اظهار داشت: این اعتبار سه برابر اعتبار سال گذشته است و خیران نیز مسئولیت حمایت از آموزش و پرورش را بر عهده دارند.

وی احداث هنرستان ها در جوار صنعت صنعت را اقدامی درست در جهت کاهش بیکاری دانش آموختگان دانست و ادامه داد: دولت مصمم به سرعت بخشیدن به این امر است و در کسب و کار رتبه 127 را در کسب و کار دنیا داریم و نیازمند بهبود این شرایط هستیم. در تمام زمینه های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی کار کند.

وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از زحمات معلمان در دوران کرونا، یادآور شد: آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است و فعالیت های آن باید با مشارکت همه مردم و نهادها از جمله اجرای سند تغییر انجام شود. همچنین ارتباطات خارجی در این وزارتخانه باید برای تحقق اهداف نظام آموزشی مناسب باشد.

نوری پرداخت دستمزدهای قبل از دولت سیزدهم را استقراض دانست و تاکید کرد: دولت سیزدهم وام نگرفت اما با وجود تاخیر بدون استقراض دستمزد خود را پرداخت کرد که باید از کارکنان دولت عذرخواهی کنیم.

وی همچنین از اپیدمی کرونا به عنوان دومین چالش دولت در روزهای آغازین آن یاد کرد و افزود: اگرچه بسیاری از فعالیت ها تعطیل شد و تامین واکسن به مسائل دیگر گره خورد، اما واکسن بلافاصله ساخته و تحویل داده شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آسیب‌های ناشی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در دوران کرونا، گفت: دو سال دانش‌آموزان را وارد فضای مجازی کردیم و با بازگشایی مدارس با انتقاداتی مواجه شدیم، اما بررسی‌ها انجام شده است. قرار است به تعویق بیفتد.” فصل کرونا، برنامه های تابستانی.

نوری در جای دیگری از سخنان خود گفت که ما در زبان محاوره به امام رضا(ع) رئوف می گوییم، اما لقب ایشان علم آل محمد(ع) است، به دلیل حضور ایشان در ایران، علومی که ظاهراً منتقل شده است. یافت در این کشور خاطرنشان کرد: حضرت رسولی به اقصی نقاط ایران فرستادند تا علاوه بر ترویج اسلام و مکتب تشیع، استکبار ستیزی را علیه ظالمان ترویج کنند.

وزیر آموزش و پرورش حضور حضرت فاطمه معصومه(س) در قم را از برکات نظام تشیع دانست و گفت: یکی از برکات این فعالیت مقدس، تشکیل میدانی است که شخصیتی مانند امام خمینی (ره) در آن حضور داشته باشد. (ره) مطرح شد و استقرار جمهوری اسلامی «کردها و افرادی چون رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس پرورش یافتند و ایران را در جهان قدرتمند ساختند.

وی ادامه داد: نقش ایران در مقابل همه قدرت های جهانی نتیجه جمهوری اسلامی است. البته امروز ضعف هایی وجود دارد، اما به طور کلی جمهوری اسلامی در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش آفرینی می کند.

نوری در ادامه با سلام رئیس جمهور به مردم شاهین شهر تاکید کرد: فعالیت های زیادی باید انجام شود اما باید فرصت ها را نیز در نظر بگیریم و در انجام وظایف موثر باشیم. اگر جلوی مشکلات گذشته را بگیریم به ته می رویم پس باید ادامه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به چالش‌های مهم دولت گفت: یکی از چالش‌های دولت جدید بدهی‌های به جا مانده از گذشته است که از طریق ذخیره‌سازی، تجمیع، ارتباطات و همچنین فروش نفت توسط دولت پرداخت می‌شود. “