دبی از بزرگترین مزرعه عمودی جهان با 95 درصد صرفه جویی در آب رونمایی کرد


بزرگترین مزرعه جهان به نام Emirates Crop One با مشارکت امارات پرواز کترینگ و هلدینگ کراپ وان در دبی افتتاح شد. به گفته بانیان، میزان آب مصرفی در این تاسیسات حدود 95 درصد کمتر از مزارع سنتی است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مساحت بزرگترین مزرعه عمودی جهان بیش از 30 هزار متر مربع است که در نزدیکی فرودگاه بین المللی دبی راه اندازی شده است. این مزرعه عمودی بیش از نهصد هزار کیلو سبزی در سال تولید می کرد.

به گفته وب‌سایت کترینگ پرواز امارات، این مزرعه عمودی دارای یک سیستم حلقه بسته است که در آن آب در میان گیاهان به گردش در می‌آید و بنابراین به طور موثر از آن استفاده می‌شود. فرآیند تبخیر آب در بخش بازیافت ذخیره می شود و به دلیل در دسترس بودن این سیستم، سالانه حدود 250 میلی لیتر آب نسبت به کشاورزی سنتی صرفه جویی می شود.

محصولات این مزرعه با علامت اختصاری ECO 1 باید از طریق فروشگاه های با برند بوستانیکا به فروش برسد و مسافران امارات و سایر خطوط هوایی نیز می توانند از سبزیجات این مزرعه در سفر خود استفاده کنند. از آنجایی که این سبزیجات تمیز هستند، نیازی به شستشو ندارند. زیرا در کشت آن از آفت کش ها، علف کش ها و سایر مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

امارات ساخت این مزرعه عمودی را در سال 2018 آغاز کرد و همچنین با همکاری کراپ وان و خطوط هوایی امارات سرمایه گذاری 40 میلیون دلاری برای ساخت آن انجام شد.

برای مشاهده سایر اخبار به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.