دروازه عشاقی|متقاضیان اربعین حسینی باید در سامانه سماح ثبت نام کنند/باید به تامین آب، یخ و چتر برای زائران توجه کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صادق خلیلیان استاندار خوزستان امروز در دیدار با تولیت ویژه اربعین حسینی اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی امسال دو ویژگی متفاوت دارد، چرا که پس از دو سال تعطیلی مردم هیجان بیشتری دارند. برای این سفر و انتظار داریم بیش از دو میلیون نفر برای شرکت در این مراسم در مرزهای خوزستان حضور داشته باشند.

وی افزود: اربعین حسینی امسال در هوای گرم است و نسبت به گذشته تمهیدات بیشتری برای جلوگیری از گرمازدگی زائران نیاز است و باید تمرکز و تلاش بیشتری برای تامین آب، یخ و چتر داشته باشیم.

خلیلیان گفت: استفاده از مه پاش برای مسیرهای زیارتی از دیگر اقداماتی است که می توان برای مقابله با گرمازدگی مسافران استفاده کرد، بنابراین کارگروهی در این زمینه برای پیگیری این موضوع تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کارهای اساسی و زیربنایی زیادی انجام شده است اما با توجه به نزدیک بودن ماه محرم باید تا 30 مرداد اکثر کارها به اتمام برسد.

استاندار خوزستان ضمن درخواست از رسانه ها و صداوسیما برای اطلاع رسانی و تاکید بر ثبت نام متقاضیان شرکت در اربعین حسینی در سامانه سماح، تصریح کرد: با توجه به لغو روادید، ثبت نام آن دسته از زائران در این سامانه معادل است. ویزا و زائران بیمه شده اند، پیش بینی ها برای آنها ارائه خدمات را آسان تر می کند.

وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ویژه در اربعین حسینی گفت: فرمانداران معین باید پای کار باشند و برای خدمات رسانی به زائران از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

خلیلیان در پایان تاکید کرد: گیت های ورودی و خروجی مرز باید باعث شود زائران کمتر در مرز منتظر بمانند و دچار گرمازدگی نشوند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید