درگیری در زندان رشت/ اکنون وضعیت زندان عادی است


قوه قضائیه اعلام کرد: امشب بین چند زندانی در زندان لاکان رشت به دلیل مسائل شخصی درگیری رخ داد که با ورود نیروی انتظامی به پایان رسید.

به گزارش ایلانا؛ قوه قضائیه ادامه داد:

ساعاتی پیش خبری مبنی بر درگیری بین زندانیان زندان لاکان رشت در فضای مجازی منتشر شد.

با پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان زندان های کشور مشخص شد که امشب بین تعدادی از زندانیان در زندان لاکان رشت به دلیل مسائل شخصی درگیری رخ داده که با تشدید درگیری با حضور نیروی انتظامی ختم شد. .

بسیاری از زندانیان بند 8 زندان لاکان رشت که به اعدام محکوم شده بودند، بر سر اختلافات شخصی با هم درگیر شدند و با بالا گرفتن درگیری بین این افراد، درگیری و درگیری به راهروی زندان کشیده شد و با اضافه شدن تعدادی سایر زندانیان، فضای این بند وی به صورت موقت و محدود از زندان رشت آزاد شد.

با پیگیری های انجام شده شایعه فرار زندانیان زیادی از زندان لاکان رشت به هیچ وجه صحت ندارد و در حال حاضر آرامش در این زندان حاکم است و مشکل امنیتی وجود ندارد.

این درگیری ربطی به اعتراضات جدید ندارد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در همین راستا گفت: در حال حاضر درگیری فیزیکی محدودی بین زندانیان محکوم به مجازات با زندانیان دارای مجازات سنگین بر اساس اختلافات گذشته وجود دارد.

فلاح میری در ادامه با اشاره به اینکه همه این اتفاقات در عرض چند دقیقه تا رسیدن مسئولان زندان رخ داد، گفت: با ورود مسئولان زندان وضعیت زندان به حالت عادی برگشت و در حال حاضر مشکلی وجود نداشت.