در خرید دوچرخه به چه نکاتی توجه کنیم؟


در دنیای امروز، اطلاعات و داده ها به راحتی در دسترس هستند و کاربرانی را خواهید دید که قبل از خرید، جزئیات و ویژگی های یک محصول را نخوانده اند. اما ممکن است ندانند هنگام خرید هر محصولی به کدام ویژگی ها توجه بیشتری داشته باشند. در حالی که همیشه نکاتی برای کمک به خرید بهتر شما وجود دارد.

دوچرخه یکی از وسایل حمل و نقلی است که دنیای وسیع و گسترده ای دارد. برای خرید دوچرخه متناسب با نیاز خود، باید نکاتی را در مورد انتخاب صحیح بدانید. اگر قصد خرید دوچرخه را دارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. زیرا به نکاتی اشاره می کنیم که می تواند تاثیر زیادی در خرید شما داشته باشد.

دوچرخه خرید jpg - در خرید دوچرخه به چه نکاتی توجه کنیم؟

وزن روی دوچرخه

وزن یکی از عوامل مهم در انتخاب دوچرخه است. هر چه دوچرخه سبک تر باشد، سرعت آن بیشتر می شود. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور منظم دوچرخه سواری می کنید، وزن زیاد دوچرخه می تواند به کمر و کمر شما آسیب برساند.

سازندگان دوچرخه از آلومینیوم، کروم یا کربن برای ساخت بدنه دوچرخه استفاده می کنند که کروم و کربن گرانتر هستند و البته کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اندازه دوچرخه

اندازه دوچرخه یکی از مواردی است که معمولا افراد به آن توجه می کنند. احتمالاً در مورد سایزهای 20، 24، 26 و. این اندازه ها در واقع نشان دهنده اندازه چرخ یا رینگ استفاده شده در دوچرخه هستند و همچنین می توانند بر اندازه کلی دوچرخه تأثیر بگذارند.

نکته مهم دیگر برای این مورد این است که سایز دوچرخه فقط شامل اندازه چرخ نمی شود و باید موارد دیگری مانند فاصله زین تا پدال ها، از زین تا روی فرمان و. انتخاب دوچرخه با اندازه مناسب به شما کمک می کند کنترل بیشتری بر دوچرخه سواری داشته باشید و دوچرخه سواری سرگرم کننده تری داشته باشید.

توجه داشته باشید که هنگام خرید دوچرخه کودک، اندازه آن را با توجه به قد کودک انتخاب کنید و حتماً اطلاعات مربوط به سایز هر دوچرخه را مطالعه کنید.

هزینه

دوچرخه ها در رنج های قیمتی مختلفی عرضه می شوند و بسیار فراوان هستند. دلایل زیادی برای تفاوت قیمت دوچرخه وجود دارد. قطعات مورد استفاده در دوچرخه، سازنده، قطعات و مشخصات دوچرخه و نوع آن می تواند تحت تاثیر عوامل قیمتی باشد.

قبل از خرید دوچرخه، بهتر است بودجه خود را در نظر بگیرید و تعیین بودجه به شما کمک می کند دوچرخه خود را با قیمت مشخصی پیدا کنید. طبیعتا هر چه بودجه شما بیشتر باشد، امکانات و کیفیت بهتری خواهید داشت. اما در کل برای خرید دوچرخه باید حداقل 5 میلیون تومان در نظر گرفت.

قطعات

قطعات استفاده شده در هر دوچرخه می تواند بر عمر مفید آن و کیفیت ارائه شده آن تاثیر بگذارد. بنابراین، قبل از انتخاب و خرید دوچرخه، جزئیات مربوط به قطعات مورد استفاده را در اختیار داشته باشید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از دوچرخه خود ببرید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. همچنین داشتن اطلاعات در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا با کمترین هزینه بهترین کیفیت را داشته باشید. دو بوق، سیستم دنده، سیستم ترمز و دسته های دوچرخه از مهم ترین قسمت های این خودرو هستند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

دو شاخ

دو شاخ قطعه بسیار مهمی در دوچرخه های کوهستانی هستند. این نوع دوچرخه ها به دلیل نداشتن ضربه گیر یا استفاده از حداکثر یک ضربه گیر، برای کنترل فشار وارده به چرخ های جلو، به دو بوق بسیار قوی نیاز دارند. هر دو شاخه معمولا از آلومینیوم ساخته می شوند تا مقاومت خوبی در برابر آب، ضربه و خوردگی داشته باشند.

سیستم دنده

سیستم چرخ دنده از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در نهایت عملکرد سیستم را تعیین می کند. برخی از دوچرخه ها این سیستم را ندارند، اما دوچرخه های چرخ دار دارای سیستم های دنده متفاوتی هستند که در بالا و پایین بیشتر قابل مشاهده هستند. نوع سیستم مورد استفاده برای تجهیزات هر دوچرخه به نوع و کاربرد آن بستگی دارد. عملکرد این سیستم به طور مستقیم بر سرعت دوچرخه تاثیر می گذارد.

سیستم ترمز

سیستم ترمز دوچرخه ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

ترمز گاز گرفتن:

ترمز لغزشی پرکاربردترین نوع ترمز است. اگر به خاطر داشته باشید، دوچرخه های دوران کودکی شما با این ترمز متوقف شد. در ترمز یک لقمه دو چرخ مانند لقمه در دو طرف چرخ قرار می گیرد و با فشار دادن ترمز برای چرخ اصطکاک ایجاد می کنند و در نهایت دوچرخه را متوقف می کنند.

ترمزهای دیسکی مکانیکی:

در این نوع سیستم ترمز، دیسکی در چرخ دوچرخه وجود دارد که پس از اعمال فشار از طریق اهرم ترمز، ترمزها به دیسک فشار وارد کرده و دوچرخه را متوقف می کنند. این نوع ترمز را بیشتر در دوچرخه های هیبریدی می توانید پیدا کنید و نسبت به مدل قبلی عملکرد بهتر و سریع تری دارد.

ترمز هیدرولیک دیسکی:

ترمز هیدرولیک دیسکی در واقع شبیه به سیستم ترمز مکانیکی دیسکی است. اما در مقابل این سیستم، سیم ترمز دیگر برای توقف دوچرخه روی لقمه ها فشار نمی آورد و در عوض روغن به لقمه ها منتقل می شود و دوچرخه از حرکت می ایستد. این نوع ترمز بهترین عملکرد را از نظر سرعت و فشار در بین انواع ترمز دارد، اما به دلیل قیمت بالای آن معمولا روی همه دوچرخه ها موجود نیست و این سیستم را بیشتر دوچرخه های کوهستانی می یابیم.

پس در هنگام خرید به سیستم ترمز دوچرخه دقت کنید تا در مواقع اضطراری شاهد عملکرد مورد انتظار خود از سیستم ترمز باشید.

دسته بندی:

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید، نوع دسته دوچرخه است. شما باید بتوانید به سرعت فرمان را بگیرید و هنگام نشستن روی دوچرخه کنترل کافی داشته باشید. نوع دسته نیز با توجه به نوع دوچرخه طراحی شده است. برای مثال، روی صندلی‌ها یا دوچرخه‌های موجود در جاده، فرمان پایین می‌رود. زیرا دوچرخه سواران اغلب برای افزایش سرعت کمی می چرخند و اگر دسته این گونه نباشد، کنترل دوچرخه سخت می شود.

خرید اینترنتی دوچرخه

هنگامی که با نکات قبل از خرید دوچرخه آشنا شدید، باید به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مانند وی راید بروید و انواع دوچرخه ها را بررسی کنید و با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنید.

دوچرخه های فروخته شده در این فروشگاه دارای گارانتی و گارانتی بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. تنوع قیمت و مدل دوچرخه نیز برای او بسیار بالاست و با هر بودجه ای می تواند هر سلیقه ای را پوشش دهد. کافی است امروز به سایت وی راید بروید و دوچرخه مورد نظر خود را سفارش دهید تا در هر کجای ایران که هستید به صورت رایگان برای شما ارسال شود.