در مورد آزمایش سواب پوستی کرونا چه می دانید؟


محققان انگلیسی در جدیدترین یافته های خود اعلام کردند که در آینده نزدیک برای تشخیص کرونا نیازی به انجام آزمایش بینی دردناک نخواهد بود زیرا با آزمایش پوستی می توان بیماری کووید-19 را تشخیص داد.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، به نقل از SF، سواب های پوستی به زودی آخرین نقطه استفاده از سواب بینی تحریک کننده و گاه دردناک برای تشخیص کووید ۱۹ خواهد بود. محققان دانشگاه سوری انگلیس اخیراً دریافتند که آزمایش و شناسایی تغییرات چربی و روغن روی پوست بیمار به طرز شگفت انگیزی در غربالگری کرونا موثر است.

نویسندگان این مطالعه می‌گویند که یک سواب غیرتهاجمی می‌تواند سبوم (چربی طبیعی موجود در سراسر بدن، از جمله پوست) را از پوست فرد جمع‌آوری کند و کووید-19 را تشخیص دهد. دقتی نزدیک به 90 درصد دارد که امکان گرفتن سواب بینی وجود دارد. تست. .

در این مطالعه، محققان آزمایشاتی را بر روی 83 بیمار بستری که برخی از آنها به کووید-19 آلوده بودند، انجام دادند و نمونه‌های خون، بزاق و پوست آنها را برای تجزیه و تحلیل و مقایسه جمع‌آوری کردند.

پروفسور ملانی بیلی گفت: “کووید-19 به ما نشان داده است که آزمایش سریع در پایش و شناسایی بیماری های جدید ضروری است.” در تحقیقات خود، ما به بررسی روابط بین مایعات مختلف بدن و اینکه چه تغییراتی در بخشی از بدن انسان می تواند در مورد سلامت کلی بیمار به ما بگوید، می پردازیم. نتایج ما نشان می‌دهد که در حالی که آزمایش خون دقیق‌ترین روش برای تشخیص این ویروس است، سواب‌های پوستی به همان خوبی کار می‌کنند و در واقع، نتایج سواب پوستی به طرز شگفت‌آوری دقیق هستند.

چگونه می توان کووید-19 را روی پوست افراد تشخیص داد؟

سبوم یک ماده روغنی و مومی شکل است که توسط غدد چربی بدن تولید می شود. این ویروس به طور قابل توجهی ساختار لیپیدهای بیمار را در بسیاری از مایعات مختلف بدن از جمله خون و سبوم تغییر می دهد.

پس از اندازه‌گیری تغییرات چربی‌ها و سایر متابولیت‌ها در این نمونه‌ها، نتایج نشان داد که سواب‌های پوستی هنگام آزمایش صحت کووید-19 دقتی در حدود 0.88 داشتند. امتیاز 1.0 دقیق ترین و حساس ترین امتیاز تشخیص ویروس است. دقت آزمایش خون 0.97 و دقت آزمایش بزاق 0.80 است که در واقع کمتر از آزمایش پوستی است.

مت اسپیک، یکی از محققان این مطالعه گفت: تحقیقات ما نشان می دهد که سبوم پوست به تغییرات سیستم ایمنی بیماران کووید-19 پاسخ می دهد. در واقع، ما معتقدیم که این بیماری می‌تواند تعادل طبیعی بدن را در بسیاری از سیستم‌های بیولوژیکی از جمله پوست، سلامت گوارش و غیره تغییر دهد.

پروفسور دبرا اسکن، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «وعده آزمایش غیرتهاجمی برای تشخیص کووید-19 دلیلی است که بسیاری از افراد جامعه خوشحال خواهند شد.

یافته های این مطالعه در Scientific Reports منتشر شد.