در یک ماه و نیم آینده، تمام کروکی ها الکترونیکی می شوندبه گزارش شهرآرانیوز؛ سردار سید کمال هادیان فر رئیس راهور فرجا در حاشیه همایش تجلیل از برترین ها در جمع خبرنگاران گفت: سامانه یکپارچه مقابله با حوادث ناشی از تصادفات از دیرباز در راهور راه اندازی شده است. کوکی های الکترونیکی بخشی از این سیستم هستند.

وی افزود: بحث کروکی الکترونیکی از یک سال قبل به صورت 100 درصدی در استان قم انجام شده است. یعنی در استان قم پلیس راهور پارسال پاپل کروکی صادر نکرد.

هادیانفر تصریح کرد: کروکی الکترونیک به افسر راهنمایی و رانندگی امکان اطلاع از آخرین وضعیت خودرو را می دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: بر اساس تفاهم نامه با شرکت بیمه، چاپ اسناد بیمه ای از یک سال گذشته حذف شده است. ، و همه افسران اسکروج الکترونیکی صادر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح اسکیس الکترونیک بیش از 7 هزار تبلت و سرور خریداری شده است، تاکید کرد: از مزیت های اسکیس الکترونیکی می توان به رفع تصادفات ساختگی اشاره کرد.

هادیان فر با اشاره به اینکه شاهد صدور رسمی خودروهای اسقاط هستیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه خودروها به صورت واقعی اسقاط نمی شوند و شاهد هستیم که خیابان ها به تدریج در حال تبدیل شدن به پارکینگ هستند.

رئیس راهور فرجا تصریح کرد: مشکل اصلی از جایی شروع شد که فردی در دادگستری شکایت کرد که اگر خودرویی معاینه فنی داشته باشد باید در شهر تردد کند و متاسفانه دادگاه به نفع آن رای داد. . مرد.

هادیانفر گفت: این روش اشتباه است. دولت باید این رای را لغو کند. به خاطر این کار نه تنها مشکل ترافیک حل نمی شود، بلکه خودرویی که 40 سال از عمرش گذشته باشد اجازه تردد در شهر را پیدا می کند.

منبع: مهر