دستور و ممنوعیت لاپید به مجمع عمومی سازمان ملل متحد نخست وزیر رژیم صهیونیستی: راه مقابله با ایران یک تهدید نظامی معتبر روی میز است.گزارش کردن شهرآرانیوزیایر لاپید، نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل ادعاهای علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

به گزارش سایت «تایمز اسرائیل»، لاپید در سخنرانی خود بدون اشاره به جنایات کشتار فرزندان رژیم صهیونیستی و انجام حملات نظامی فراوان علیه فلسطینیان گفت: مردم خاورمیانه و مردم جهان باید به اطراف خود نگاه کنید و از خود بپرسید که راه صلح کیست و کی نیست. آیا او راه جنگ را انتخاب کرد؟

وی با تکرار ادعاهای قبلی خود و عدم اشاره به زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی، گفت که “تهدید هسته ای” علیه تل آویو وجود دارد.

لاپید گفت: ایران این ارکستر نفرت را علیه ما راه انداخت، پرچم اسرائیل و آمریکا را آتش زدند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: تنها یک کشور عضو سازمان ملل علناً می گوید می خواهد یکی دیگر از اعضای خود را نابود کند، ایران بارها اعلام کرده است که خواهان نابودی کامل اسرائیل است و این ساختمان آرام است، شما از چه می ترسید. از؟”

لاپید در حالی که ایران برخلاف رژیم صهیونیستی یکی از اعضای معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و تحت نظارت دقیق آژانس بین المللی انرژی اتمی است، بار دیگر اذعان کرد: اگر رژیم ایران به سلاح هسته ای دست یافت، از آن استفاده کنید.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود افزود: تنها راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای، قرار دادن تهدید نظامی معتبر روی میز است و پس از آن باید برای توافق طولانی تر و قوی تر با آنها مذاکره کرد. “

وی بدون اشاره به شهادت تعداد زیادی از غیرنظامیان فلسطینی در جنگ 12 روزه رژیم صهیونیستی مدعی شد: ما خواهان صلح در سراسر جهان عرب و همسایه خود فلسطین هستیم.

لاپید افزود راه حل دو دولتی مشروط به این واقعیت است که کشور آینده فلسطین رفتاری مسالمت آمیز داشته باشد و “بازیابی و موجودیت اسرائیل را تهدید نکند”.

نخست وزیر این رژیم گفت: شما می توانید از ما بخواهید که بر اساس ارزش های منشور ملل متحد زندگی کنیم، اما نمی توانید از ما بخواهید که برای آنها بمیریم.

منبع: فارس