دستگاه های اجرایی در حمایت از کودکان کار مهم هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، فتاح احمدی سه شنبه شب در نشست تخصصی کودکان و خیرین حوزه کودک در بهزیستی استان اظهار داشت: حضور ۲۰ نفر از مردم و خیرین آن جلسه قابل تقدیر است چرا که همه چیز خارج از کنترل دولت است.»

او گفت: “توجه به حقوق کودکان بسیار مهم است، زیرا آنها نسل آینده هستند و باید در آینده شکوفا شوند.”

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه باید گام‌های باقی‌مانده در حوزه کودکان شناسایی شود، گفت: کودکان زنجانی باید مورد حمایت زنجانی‌ها قرار گرفته و به آموزش آنها توجه ویژه داشته باشند.

احمدی گفت: «کودکان سرمایه انسانی هستند. قانون وظیفه تامین حقوق کودکان را بر عهده دارد و ما باید خلأها را در این زمینه شناسایی کنیم.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای رفع نیاز کودکان تاکید کرد و افزود: باید از ظرفیت خیرین به صورت شبکه ای استفاده شود.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دفاع گفت: کار در حوزه حمایت از کودکان کار بسیار ارزشمندی است و باید در استانی خاص دیده شود.

احمدی افزود: فعالان این عرصه نیاز به راهنمایی ندارند و باید به صورت خودکار تلاش کنند و از تمام ظرفیت ها و پتانسیل خود برای حمایت از کودکان کار که اغلب از خانوارهای آسیب پذیر اجتماعی هستند استفاده کنند.

وی بر لزوم تعامل دو سویه بین دستگاه های اجرایی و مردم نهاد و خیرین در استان تاکید کرد و افزود: برای رفع نیازهای کودکان باید دستگاه های اجرایی همکاری لازم را با سمن ها از جمله اداره کل ورزش و جوانان داشته باشند. جوانان و شهرستان ها با ارائه خدمات ورزشی و تفریحی کمک های لازم را به دست آورند.