دستگیری سارقان در صندوق امانات بانک ملی کمتر از 48 ساعت | دزدان کجا و چگونه دستگیر می شوند؟


سرقت از بانک ملی - دستگیری سارق صندوق امانات بانک ملی در کمتر از 48 ساعت |  دزدان کجا و چگونه دستگیر می شوند؟  |  سرنوشت اموال مسروقه + فیلم افراد

به گزارش همشهری آنلاین، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: از ساعات اولیه روز دوشنبه با اطلاع از این سرقت، مجموعه پلیس بازدیدهای منظم و کار کارشناسی را آغاز کرد.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی تهران بزرگ از مجرب ترین و شایسته ترین کارآگاهان برخوردار است که سارقان را در نقشه های عملیاتی خود می شناسند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: با تلاش شبانه روزی همرزمانمان در کمتر از 48 ساعت تمامی سارقان و همدستان آنها شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: «برخی از این افراد در داخل و برخی در خارج از کشور دستگیر شدند. بیشتر اموال مسروقه مردم نیز کشف شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای کشف وسایل سرقتی دیگران از صندوق امانات همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس پایتخت پیش از این در پاسخ به این سوال که تاکنون چند سارق دستگیر شده اند؟ وی گفت: تعداد سارقان را نمی توانم بگویم اما همه کسانی که این سرقت را انجام داده اند به طور کامل دستگیر شده اند.

لازم به ذکر است، خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس پیش از این اعلام کرده بود که این سرقت پنجشنبه شب و بامداد 13 خرداد ماه به وقوع پیوست و سارقان با شکستن درب پشتی ساختمان داخل پارکینگ داخلی به از بین رفتن. وارد ساختمان شده و پس از شکستن گاوصندوق بزرگ و شکستن رمز آن، وارد صندوق امانات بانک شدند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، 250 صندوق امانات تخریب شد، اما تنها 169 صندوق تخلیه شد.

گفتنی است پس از وقوع سرقت، سارقان از درب پشتی بانک که در داخل پارکینگ قرار داشت بیرون آمده و با شکستن قفل آن، مجدداً «قفل» کرده و در نهایت از پارکینگ خارج شدند.